Kripto HaberleriAltcoinSushi Geliştiricileri 2. Çeyrekte Türev Borsa Açmayı Hedefliyor

Sushi Geliştiricileri 2. Çeyrekte Türev Borsa Açmayı Hedefliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merkezi olmayan borsa (DEX) platformu SushiSwap’ın ana geliştiricisi Sushi, Cosmos (ATOM) ekosisteminde faaliyet gösteren Sei ağı üzerinden bir türev borsa açmayı hedefliyor.

Geliştiriciler türev borsa planını Sei Network’ün ana ağ lansmanıyla aynı zaman dilimine denk getirdi. Sei Network’ün mainnet zinciri yılın ikinci çeyreğinde aktif olacak. Sushi ekibinin planına göre türev borsa eşler arası faaliyet usulüyle çalışacak ve çapraz teminatlandırmayı destekleyecek.

Blockchain geliştiricileri, merkeziyetsiz türev borsanın ismi ise Vortex olarak belirledi.

Sushi, Etki Alanını Genişletmek İstiyor

En büyük merkeziyetsiz borsalardan biri olan SushiSwap, spot ticaret ile adını duyursa da türev alanda çoğu projenin gerisinde kaldı. Sushi yöneticisi Jared Gray, platformun Ethereum ağından Sei’ye çapraz geçişi ile hareket alanlarının artacağını belirtti.

“Amacımız, Sei ağında hayat bulacak olan Vortex gibi projeler ile Sushi ekosisteminde var olan tüm paydaşlara fayda sağlamak suretiyle ürün çeşitliğimizi arttırmaktır. Sei Network’ün türev borsa girişimimiz için en iyi ağ olduğunu düşünüyoruz.”

DeFi platformları son zamanlarda Cosmos’a büyük ilgi gösteriyor. Sushi, Cosmos ağına genişleyeceğini duyuran ilk kripto projelerinden biri olmuştu. Merkeziyetsiz türev borsa alanının lideri dYdX ise 2023 yılı içerisinde Cosmos ekosistemine geçmeyi planlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları