AltcoinAnaliz

SushiSwap Tarafında Sushi DAO Gelişmesi

Trend Hangi Yönde İlerliyor ?

SushiSwap, token sahiplerinin ve katkıda bulunanların hak ve yükümlülüklerine ilişkin netlik sağlamak ve gelecekteki riskileri azaltmak adına Sushi DAO için bir dernek veya vakıf kurmayı planlayan bir topluluk önerisi ile “Sushi Legal Structure” başlattı. Bu gelişme Sushi’nin gelecekteki büyümesini yönlendirmede önemli etkenlerden birisi olabilir.

Ayrıca, Sushi’nin yeni yasal yapısı, SushiDAO için yasal netlik ve idari destek sağlamaya yardımcı olacak bir dernek veya vakfa ihtiyaç olduğunu belirten 20 Mart’tan itibaren topluluk tarafından onaylanan bir teklife dayanacak.

Teknik açıdan incelediğimizde aşağıda yer alan 3 günlük fiyat verilerinden ath seviyesinden bu yana düşen tepeler ile bir düşen trend yapısını oluşturduğunu ve %88 e yakın bir değer kaybı yaşadığı görülmektedir.

2.4 ve 2.9 dolar bölgesinde bir destek oluşturarak daha önce yükselişi başlattığı Aralık 2020 tarihindeki aynı bölge üzerinde tutunmaya çalışmaktadır. Diğer taraftan RSI ve MACD indikatörleri de aşırı satış bölgesinde olup dip seviyelerde seyrine devam etmektedir.

Bu bölgenin altında günlük kapanış yapmadığı takdirde 4 dolar bölgesine düşüş tepkisinin düzeltme hareketi ile birlikte yükseliş hareketi görebiliriz. Ayrıca düşen bir takoz formasyon yapısı mevcut. Bu yapının kırılması önemli olup aynı kırılım bölgesinde (6 dolar seviyesinde) bir MSB alanı ve bunun üzerinde ise 10 dolar bölgesinde bir bearish order block bulunmaktadır.

Bu aralığın üzerindeki kazanımlar ile yapacağı kapanışlar trendin bize yükseliş yönünde devam ettiğini görmemizi sağlayacaktır. Aksi takdirde diğer olumsuz piyasa koşullarında ise 2.4 dolar desteğinin kırılması halinde belirtilen destek bölgeleri takip edilebilir.


Oluşacak piyasa şartları ve SUSHI tarafından gelen yeni gelişmelerin onaylanması ile Token’nin yönünün netleşmesi hakkında bize fikir vereceği düşüncesindeyim.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu