BitcoinHaberler

Tahminlerinde Yanılmayan Ünlü CEO, Bitcoin (BTC) Fiyatı Hakkında Net Konuştu!

CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, Bitcoin (BTC) boğasının bitmediğini düşünüyor.

Kripto para analiz ve araştırma şirketi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, 2020 yılında yaptığı tahminlerle adından sıkça söz ettirdi. Ki Young Ju özellikle herkesin şüpheye düştüğü Temmuz 2020 tarihinde yaptığı “Bitcoin boğası yeni başlıyor” açıklaması ile büyük bir başarı elde etti. Ünlü CEO şimdi ise Bitcoin (BTC) yatırımcılarının paniğe kapıldığını, kurumsal yatırımcıların ise alım yapmaya devam ettiğini ortaya koydu.

Bitcoin Yatırımcıları Kararsız

CryptoQuant tarafından yayınlanan “Borsalardaki Kaldıraç Oranı” indikatörü, şu an kaldıraçlı işlem yapan yatırımcıların kafalarının karışık olduğunu gösteriyor. CEO Young Ju, bu indikatörün aslında kripto para piyasalarında öne çıkan indikatörlerden olan Korku ve Açgözlülük Endeksinden çok daha güvenilir olduğunu belirtti.

Yayınlanan verilere bakıldığında Bybit, Binance, BitMEX, Huobi Global ve OKEx üzerindeki kaldıraçlı işlemlerdeki kaldıraç oranının ciddi anlamda azaldığı görülüyor. Bu, yatırımcıların sıradaki hamle konusunda belirsizliğe kapıldığını ve piyasada bilinmezliğin başladığını gösteriyor.

“Bitcoin Boğası Bitmedi”

Ki Young Ju belirsizliğin piyasada egemen olduğunu belirttikten sonra bundan çok daha önemli bir veri paylaştı. Coinbase kripto para borsasından gönderilen yüklü BTC işlemlerinin 2 Ocak tarihinde rekor kırdığını belirten CEO, kurumların 30.000 dolar seviyesinin üzerinden Bitcoin aldığını açıkladı.

Young Ju’nun daha önce “şüpheli işlem” olarak gördüğü Coinbase menşeli transferlerin kurumsal yatırımcıların alımı olduğu ortaya çıkmıştı. Young Ju ise 30.000 dolardan BTC alındığına dikkat çekerek “Bitcoin boğa piyasası bitmedi” yargısına ulaştı.

İlgili Haber
Yeni Düşüşler Kapıda Mı: Bitcoin (BTC) Son Fiyat Boşluğunu Doldurdu – Peki Ya Diğerleri?

Bitcoin fiyatının 4 Ocak tarihindeki sert düşüş sonrası basın saati itibarıyla yeniden 32.000 doları zorlamaya başlaması ise bunun işaretlerinden birisi olarak gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu