AnalizBitcoin

Yeni Düşüşler Kapıda Mı: Bitcoin (BTC) Son Fiyat Boşluğunu Doldurdu – Peki Ya Diğerleri?

CME Bitcoin (BTC) vadelileri haftaya tarihi bir boşlukla başladı ama…

Chicago merkezli dünyanın en büyük ticaret borsası CME Group, 2017 yılında Bitcoin (BTC) vadelilerinin işleme açacağını duyurdu. Sonrasında 2017 rallisini yaşayan BTC, CME Bitcoin vadelilerinin açılmasıyla birlikte sert düşüşler yaşadı. İşte bu bakımdan Bitcoin (BTC) tarihinde önemli yere sahip olan CME Bitcoin vadelileri tablosu, her zaman analistlerin ve yatırımcıların dikkatini çekiyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Bu Olaya Dikkat! Uzmanlar Düşüş Konusunda Uyarıyor!

Boşluklar Fiyatı Aşağıya Çekiyor!

CME Bitcoin vadeliler tablosunda haftaya 33.405 dolardan başlayan BTC, bir önceki kapanış mumu ile arasında 4.000 doların üzerinde bir boşluk bıraktı. Daha önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi grafik üzerindeki bu boşlukların er ya da geç dolduğu biliniyor. Bunun en yakın örneği olarak, bugün içerisinde Bitcoin’in 5.000 dolarlık düşüş yaşayarak bahsi geçen GAP’ı (iki mum arasında olan boşluk) doldurması verilebilir. Genellikle günlük kapanışlara göre bakılan boşluklar, 4 saatlik grafikte ise daha net bir şekilde görülebiliyorlar.

CME Bitcoin Vadelileri 4 Saatlik Grafiği – Kaynak: Tradingview

Peki Diğer Boşluklar Ne Zaman Kapanacak?

Şimdiye kadar bu tarz boşlukların %75 ihtimalle kapandığı bilinse de bu sorunun tabi ki de hiçbir zaman net bir cevabı olmayacak. Ancak bu boşluklar, kripto para yatırımcılarını her zaman düşündüren ve korkutan bir soru olacak.

CME’de oluşan son GAP’ın kapanması için gerek seviyeler, Willy Woo’nun önemli destek seviyesi olarak bahsettiği 24.000 dolara denk geliyor. Bu da akıllara Bitcoin’in bu GAP’ı kapatmak için yapacağı düşüş hamlesinin yakın olabileceğini getiriyor.

İlgili Haber
"Bitcoin Fiyatını Asla 20.000 Doların Altında Görmeyeceğiz"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu