AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Bu Olaya Dikkat! Uzmanlar Düşüş Konusunda Uyarıyor!

CME BTC vadeliler tablosu açılışta durduruldu.

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) vadeli işlemler piyasası olan CME, dört gün kapalı kalmasının ardından bu gece büyük bir GAP ile açılış yaptı. BTC, bu dört günlük ara sırasında %20’ye yakın yükseliş yaşarken CME’de %12’lik bir farkla açılış yaptı. Bu yükselişle yaklaşık 3000 dolarlık bir açıkla başlayan CME tabloları, açılışın ardından geçici olarak duraklatıldı.

CME Bitcoin Vadelileri Grafiği – Kaynak: Tradingview

Bir mum kapanışı ve ardından gelen diğer mumun açılış seviyesi arasındaki fark olan GAP, CME BTC vadeliler tablosunda yakın zamanda 3 ayrı şekilde görülüyor. En son oluşan ve en büyüğü olan 23.685 – 26.650 dolar aralığı dışında 20930 – 21.460 dolar ve 18.020 – 19.155 dolar aralıkları bulunuyor.

BTC Bu Açıklığı Dolduracak Mı?

CME tablolarında geçmişte oluşan GAP’lerin birçoğunun eninde sonunda kapandığı biliniyor. Analistler, BTC grafiğindeki fiyat hareketlerine dayanarak şimdiye kadar ki en büyük GAP olarak nitelendirilen son GAP’ın yakın zamanda kapanabileceğine işaret ediyor.

Bu GAP’ın doldurulabilmesi için CME grafiğinde fiyatın 23.685 dolara en azından bir iğne atması gerekiyor. Ayrıca CME’de oluşan fiyatların BTC grafiği ile az da olsa farkı olduğunu unutulmamalıdır. Bu yüzden GAP için CME fiyatlarının takip edilmesi daha doğru olur.

Ayrıca GAP açıklıklarının yüzde 75 ihtimalle kapandığı biliniyor.

Günlükte Güçlü Ayı Uyuşmazlığı!

Son dört gün içinde %20’ye yakın yükseliş yaşayan BTC, yayın saati itibariyle 26.800 dolar üzerinden alıcı buluyor. Bu yükselişin ardından fiyatın 30.000 dolarlık psikolojik dirence doğru ilerleyeceğini düşünen analistler, CME’deki GAP ve günlük grafikte oluşan uyumsuzluk ile karşı karşıya kaldılar.

Günlük grafikte fiyatta oluşan yükselen tepeye karşılık RSI göstergesinde alçalan tepe oluşumu görülmesi, negatif uyumsuzluğa işaret ediyor. Bu formasyon sonucunda fiyatın 22.500 – 23.000 dolar aralığına kadar düşüşü görülebilir. Bu düşüşün hafta içinde olması ise CME vadelilerde oluşan GAP’ın kapanması anlamına gelir.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafik üzerinde yükselen trend çizgisinin denenebileceği düşünülürse fiyatın yeni yılın ilk birkaç haftası içinde bu formasyon hedefini gerçekleştirmesi beklenebilir. Ancak yeni bir ATH’nin oluşması veya RSI göstergesinin uyumsuzluğu bozması halinde düşüş ertelenebilir.

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Kriptocu

Grafikten bakımda daha önceden kapanmadığı olmamış sanırım bu açıklıkalarn. yine kapanır diye düşünüyorum


Başa dön tuşu