Haberler

Tayland: 7 Kripto Para Borsasından 4 Tanesine Lisans Verildi!

Tayland hükümetinden kripto para borsası lisans açıklaması.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz 2018 senesi içerisinde 7 kripto para borsasının resmi olarak lisans alabilmek için başvuruda bulunduklarını ve 7 kripto para borsası lisans başvursundan sadece 4 tanesine bugün izin verebildiklerini ve lisans verilen 4 kripto para borsasının kısa sürede Tayland’da resmi olarak ticari işlemlere başlamalarına izin verileceğini açıkladı. Lisans alan 4 kripto para borsasının dışında kalan 3 kripto para borsasının çeşitli nedenlerden dolayı resmi lisans alamadıkları ve lisans alamayan 3 kripto para borsasının Tayland’da resmi lisans alana kadar hizmet sunamayacak oldukları açıklandı.

Ülkede resmi olarak lisans almak zorunlu

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ülkede kripto para borsalarının resmi olarak lisans almak zorunda olduklarını, aksi durumda lisans almayan ve hizmet sunmak isteyen yabancı kripto para borsaları dahil tüm yasadışı kripto para borsaları hakkında kapatma ve belirli cezai işlemler uygulayacak olduklarını açıklıyor. Ülkede, kripto para borsalarına yönelik olarak yatırımcılar lisans verilirken yatırımcıların düşünülmesini ve her lisans başvurusuna olumlu olarak yanıt verilmemesinin ekonomik güvenlik için gerekli olduğuna inanıyorlar.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box