Kripto Para

Tayland kripto para borsalarına lisans veriyor

Tayland, 7 yeni kripto para borsası şirketine onay vermek, lisans ile hizmet sunmalarının daha kolay hale getirilmesi konusunda çalışıyor. Ülkede yöneticiler kripto para borsalarının kısa süre içerisinde daha fazla insanın yararlanması ve resmi olarak bir statüye sahip olması ve lisanslarının olmasının önemli olduğunu düşünerek 7 yeni kripto para borsası şirketinin ülkede aktif olarak faaliyet göstermesine izin verecek yasalar üzerinde çalışıyor.

Bugün itibari ile alınan kararlar gereği 7 yeni kripto para borsasının eğer ki olumsuz bir süreç işlemez ise bugünden itibaren resmi lisans sahibi oldukları ve bu lisansları kullanarak ülkede kripto para borsası işletebilecek oldukları ve resmi olarak banka hesapları açarak ülkede kripto paraların kullanımını daha fazla yaygın hale getirebilecek olduklarını açıkladı.

Yeni resmi lisanslar

Yeni verilen bu lisanslar sayesinde ülkede kripto para kullanan vatandaş sayısında da güvenin daha fazla artmasının etkisi ile daha iyi seviyeye gelmesi bekleniyor. Kripto paraların kullanımı konusunda nasıl gelişmeler olacağını ise gelecek birkaç haftalık süreç gösterecek ve sonuç beklenenden daha iyi olabilecek.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu