Kripto HaberleriHaberlerTayland kripto para dolandırıcısının pasaportuna el koydu!

Tayland kripto para dolandırıcısının pasaportuna el koydu!

Takip et

Tayland’da meydana gelen olayda, Prinya Jaravijit isimli kripto para dolandırıcısının pasaportuna el konudu. Yapılan resmi açıklamada Dışişleri Bakanlığınca Prinya Jaravijit isimli turistin pasaportuna ”kripto para dolandırıcılığı iddiası” suçlaması dolayısı ile el koyulduğu ve ülkeden bu sayede çıkmasının engellendiği belirtildi. Dolandırıcılık suçlaması ile karşı karşıya kalan Prinya Jaravijit isimli yabancı turist ise bu durum karşısında neye uğradığını şaşırırken, dolandırıcılık miktarının milyonlarca dolar olarak tahmin edildiğini ve bu miktarın fazlalığından ötürü böyle bir adım atıldığı açıklandı.

Asla izin verilmiyor

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde kripto para dolandırıcılığı ve sıradan dolandırıcıklar Türkiye’de olduğundan biraz daha ağır cezalar ile yanıt veriliyor. Türkiye’de de dolandırıcılık suçlarında gayet yüksek cezalar verilirken, pasaporta el koyma ve benzeri cezalar bugüne kadar pek fazla verilmediğinden dolayı bilinmese de gelecek birkaç yıl içerisinde bu şekilde dolandırıcılık şüphesi olması durumunda Türkiye’ninde bu konuda adımlar atabilecek olduğu ve pasaporta el koyabilecek adımlar atabileceğine inanılıyor. Singapur’da bu olayın ilk ve son olmadığı, devamının gelmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları