HaberlerKripto Para

Tayland’daki Bir AVM, Kendi Kripto Parasını Test Etmeye Başladı!

C-Coin adı verilen kripto paranın halkın kullanımına sunulması hedefleniyor.

Ülkelerin CBDC yarışı sürerken Tayland’dan konuyla ilgili enteresan bir haber geldi. Ülkedeki en büyük alışveriş merkezi geliştiricisi olan Central Retail Corp., kendi alışveriş merkezlerinde ve restoranlarında ödeme aracı olarak kendi kriptosunu kullanma kararı aldı.

Test aşamasında olan kripto para biriminin adı C-Coin. Şu ana kadar sandbox aşaması devam eden C-Coin, 80.000 çalışana dağıtıldı bile. Söz konusu kripto para, Central Retail kapsamındaki çok sayıda alışveriş merkezi ve restoranda ödemeler için kullanılabiliyor.

Central Tech’teki ofisin başkanlığını yürüten Kowin Kulruchakor, şimdilik yalnızca şirket çalışanları tarafından kullanılan C-Coin’in beklenen performansı göstermesi halinde sıradan vatandaşların kullanımına da sunulabileceğini ifade etti.

C-Coin’le ilgili belirlenen hedeflere ulaşılırsa Central Retail Corp.’un mal ve hizmetlerini onunla ödeyebilmeleri için şirketin müşterilerine ve ortaklarına vermeye başlayabileceğini belirtti.

Öte yandan inovasyon ekibi, madeni parayı kullanma aşamasında herhangi bir sorun yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor. C-Coin’in halka sunulma şekline ise henüz karar verilebilmiş değil. Ancak Kulruchakor’a göre C-Coin, borsalarda da listelenebilir ve işlem için kullanılabilir.

Şirketin Tayland’da birden fazla mağaza sahibi ve işletmenin yanı sıra İtalyan alışveriş merkezi La Rinascente, Danimarkalı perakendeci Illum ve Vietnam Big C süpermarket zincirinin de sahibi olduğu hesaba katılırsa C-Coin’in gelecekteki kullanım alanının büyük bir potansiyele sahip olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Öte yandan bu durum diğer kripto para birimlerinin de artık günlük yaşam içinde ne kadar kullanılabilir olduğunu gözler önüne sermesi bakımından da son derece kıymetli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu