coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTayvan Polisi 324 Miyon USDT'lik Kara Para Operasyonu Gerçekleştirdi!

Tayvan Polisi 324 Miyon USDT’lik Kara Para Operasyonu Gerçekleştirdi!

Tayvan'ın kolluk kuvvetleri, ülkedeki en büyük kripto bağlantılı kara para aklama olayına karışan çeteye operasyon düzenledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tayvan’ın kolluk kuvvetleri, ülkedeki en büyük kripto bağlantılı kara para aklama girişimi olarak görünen çeteyi ortadan kaldırdı. Merkezi Taichung’da bulunan operasyonda 324,2 milyon USDT gibi şaşırtıcı bir miktar ele geçirildi.

Tayvan Polisi 324,2 Milyon USDT’lik Kara Para Aklama Girişimini Ortaya Çıkardı

Polis teşkilatının Ceza Soruşturma Bürosu, Haziran ayında Chiu soyadıyla tanımlanan bir şüphelinin yakalandığını açıklamıştı.

Chiu, Ekim 2022’de ortaya çıkarılan bir yatırım dolandırıcılığı davasıyla bağlantılı olan 324,2 milyon USDT’yi aklayan karmaşık bir plan düzenlemekle suçlanıyor. Chiu’nun yanı sıra üç kişi daha gözaltına alındı.

Polis soruşturmasına göre, dolandırıcı grup kurbanları fonlarını sahte hesaplara aktarmaya zorladı. Bu haksız kazançlar daha sonra yurtdışındaki kripto borsalarına veya bireysel kripto yatırımcılarına aktarıldı.

İlgili Haber  Web3 Firması Backpack Kripto Para Borsası Kurdu, Beta Sürümünü Başlatıyor!

Yerel gazete United Daily News tarafından bildirildiği üzere, Chiu’nun da bu kripto para birimlerini nakde çevirdiği iddia ediliyor.

Soruşturma ilerledikçe, Chiu’nun sık sık uluslararası seyahat geçmişi olduğu ortaya çıktı. Yetkililer, bu kişinin kumar ve dolandırıcılık faaliyetleriyle ilişkili yabancı kuruluşlarla görüşmelere katılmış olabileceğinden şüpheleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail