Ethereum

Tek Bir Haber, Popüler Altcoine Rekor Getirmeye Yetti!

Polygon, Uniswap ile rekor kırdı.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyası her geçen saniye büyümeye devam ediyor ve bu sektör büyüdükçe ilgili projelerin değerleri de artıyor.

Blockchain tabanlı borç verme, alma, kredi sunma ve bunun gibi birçok faaliyet kesinlikle Ethereum (ETH) ile hayatlarımıza girse de artık çok farklı ağlar üzerinde de bunlar yapılabilmekte.

Ethereum’un merkeziyetsiz borsası Uniswap’in bu sebeple başka ağlarda da hizmet vermesi aslında ekosistemin büyüklüğüne işaret ediyor.

İlgili Haber
Beklenen Uniswap V3 Sonunda Geldi: Neler Değişecek?

MATIC’e Uniswap Dopingi

Uniswap‘in son ziyareti ise Ethereum odaklı ölçeklenebilirlik ağı Polygon (MATIC) oldu.

Uniswap aslında bundan birkaç gün önce Polygon ağına geçiş yapacaklarını belirtmişti. Uniswap’in Polygon ağına geçmesine yönelik yapılan oylamada 72.126.216 oy direkt olarak olumlu olarak kullanılırken sadece 503.009 oy olumsuz olarak kullanıldı. 18 Aralık tarihinde verilen müjde ise sonunda gerçek oldu.

Polygon kurucu ortağı Mihailo Bijelic de konu hakkında yaptığı açıklamada Uniswap’in artık ilk vaadine geri döndüğünü ve düşük işlem ücreti ile herkese ulaştığını vurguladı.

Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri kesinlikle herkes için bir sorun teşkil etmekteydi.

Ethereum ağında yer alan ancak çoklu-ağ sistemine bağlanıp işlem ücretlerini bir hayli düşürebilen Polygon, bu haber ile de rekorunu tazeledi.

MATIC fiyatına bakıldığında bunun son 30 gün içerisinde %70, 7 gün içerisinde ise %25 yükseldiği görülüyor. MATIC, 2,70 dolar seviyesine kadar çıkarak da bir süredir deneyip kıramadığı tüm zamanların rekorunu resmen kırmış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu