XRP

Tek Bir Kişi, XRP İçin Önümüzdeki Haftanın Kanlı Geçmesine Yol Açabilir

Jed McCaleb'in önümüzdeki hafta yüklü XRP satışı yapması bekleniyor.

Ripple kurucu ortağı ve Stellar‘ın (XLM) kurucusu Jed McCaleb, yine XRP satışları ile adından söz ettiriyor. 4 Nisan tarihinden bu yana 140 milyon dolar değerinde XRP satışı yapan ünlü ismin cüzdanına ise yüklü XRP girişi olduğu gözlerden kaçmadı.

Jed McCaleb’in Satışı Artacak

Blockchain araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou konu hakkında yayınladığı gönderide Jed McCaleb’in önümüzdeki hafta çok fazla satış yapabileceğini belirtti. Ünlü kurucu bu hafta günlük olarak 8,4 milyon XRP sattı ve bir haftada 58,8 milyon XRP’yi cüzdanından çıkardı.

Ripple ile McCaleb arasındaki anlaşmaya göre kurucu ortak XRP’nin ticari hacminin %1,5’una eşdeğer olacak şekilde XRP satabiliyor. XRP satışları için dikkate alınacak hacim de iki hafta öncenin hacmi oluyor. Bu da Jed McCaleb’in nisan ayının ilk haftasında yaşanan fiyat yükselişi ile rekor kıran hacimden önümüzdeki hafta faydalanacağını göstermekte.

Jed McCaleb’in önümüzdeki hafta günlük 40 milyon ve üzerinde XRP satışı yapması bekleniyor. Leonidas da konu hakkında yaptığı açıklamada bu konuda rekor beklediğinin altını çizdi. Bunun XRP üzerinde yüklü bir satış baskısı etkisi yaratması bekleniyor. RippleandXRP isimli kullanıcı bu baskının XRP fiyatını 1 doların altına kadar çekebileceğini düşündüğünü belirtti. Leonidas ise yaptığı araştırma sonrasında Jed’in satış miktarının XRP fiyatını etkilemediği sonucuna vardığını vurguladı.

XRP fiyatı basın saati itibarıyla ise 1,36 doların üzerinden işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu