Bitcoin

Terör Örgütleri Bitcoin’i Nasıl Bozdurabiliyor?

Teröristler kripto paraları da kullanıyorlar.

Nexo

Terör dünyanın en büyük sorunları arasında ilk sırada gelmiyor. Dünyada terörden önce terörle bağlantılı olmayan suçlar, sağlık ve ekonomik finansal sorunlar ilk sırada yer alıyor. Trilyonlarca doların sahibi olan ilk 7 ülke dünyada finans sistemini yönetirken terörden neredeyse hiç etkilenmiyor. Türkiye ve Ortadoğu bölgelerinde ise terör sorunu daha büyük ve terör özellikle Türkiye’ye yönelik olarak büyük bir problem, belki Türkiye’nin en önemli 2 probleminden birisi.

Peki, terör örgütleri bugüne kadar elde ettikleri büyük miktarlarda olduğu iddia edilen kripto paraları nasıl bozduruyorlar? Bunu net olarak açıklamadıkları ve asla açıklamayacakları için kesin olarak tahmin etmek pek zor olsa da bu paraların önce terör örgütlerine iletilmiş olabileceği, hemen ardından ise kendileri ile bağlantılı olan dış ülkelerde yaşayan terör örgütü üyelerine gönderilecek ve ardından paraya dönüştürülerek teröristlere tekrar döneceği tahmin ediliyor.

ABD’nin ve diğer büyük istihbarat kurumlarına sahip olan devletlerin bu konuda adımlar atarak sonuçlar elde ettikleri konusunda iddialar var ancak bu konuda bir yanıt beklemek ve nasıl kara parayı akladıkları konusunda bilgi edinmek maalesef mümkün değil.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı