AltcoinHaberler

Terra Ağındaki Bu Altcoin Saldırıya Uğradı

Terra ağındaki bu altcoin basit bir hatadan dolayı saldırıya uğradı.

Kripto para sektörü kısa süre önce yaşanan Terraform Labs krizi ile çalkalandı.

UST’nin algoritmik dengesi kaybolurken LUNA fiyatı da resmen 0 dolara kadar geriledi. Bunun devamında yeni bir ağ ile devam etmek isteyen ekip, Terra 2.0’yi hayata geçirdi.

Bu olaylarla ilgili birçok yeni bilgi ortaya çıksa da bunlardan en şaşırtıcısı kısa süre önce tespit edildi.

Terra ağındaki Mirror Protocol (MIR), bu olayın başrolünde yer almakta.

Mirror Protocol, DeFi tabanlı sentetik varlıklar nedeniyle ciddi bir saldırıya uğramış ve 90 milyon dolarlık kayıp yaşamış.

29 Mayıs tarihinde “Mirroruser” isimli bir ağ katılımcısının açıkladığı bu durum, şoke edici cinsten. Bundan tam olarak 9 ay önce 90 milyon dolarlık saldırıya uğrayan Mirror Protocol, şimdi ise bunun çok benzerini yaşadı.

Fiyat Hatası, LUNC ve MIR İçin Büyük Sorun Yaşattı

Bu seferki açığın sebebi ise Terra Classic ağının onaylayıcılarının, Terra Classic (LUNC) fiyatını 0,0001 dolar yerine yanlışlıkla Terra 2.0 (LUNA) fiyatı olan 9,80 dolardan göstermesi olarak görülmekte.

Bu da büyük bir işlemsel hataya yol açıyor. Geliştiricilerin ortada olmadığı ve saldırganın saatler içerisinde 2 milyon doların üzerinde parayı çektiği görülmekte.

Özellikle mBTC, mETH, mDOT ve mGLXY likidite havuzlarının çekildiği ve flash loan saldırısı yapıldığı görülmekte.

Kısa süre önce zaten dibi gören MIR, şimdi de düşüşüne düşüş kattı. Sorun an itibarıyla giderilmiş olsa da yaşanan bu durum aslında Terra Classic ağının çok da güvenli olmadığını göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu