Kripto HaberleriAltcoinTerra Kurucusu Güney Kore Tarihinde Bir İlke İmza Atabilir! Başsavcılıktan Açıklama!

Terra Kurucusu Güney Kore Tarihinde Bir İlke İmza Atabilir! Başsavcılıktan Açıklama!

Güney Kore Savcıları Do Kwon'un iade edilmesi gerektiğini yineledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 yılının Mayıs ayında Terra-LUNA ekosistemi büyük bir çöküş yaşadı ve Bitcoin dahil tüm kripto para birimlerinin ani ve sert düşmesine neden oldu.

BTC ve kripto piyasasındaki düşüş perakende yatırımcıların büyük zararlar etmesine neden olurken Terra yatırımı bulunan kripto platformları da iflasın eşiğine geldi ya da iflas etti.

Mayıs ayından geçtiğimiz Mart ayına kadar kaçan Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon 23 Mart’ta Karadağ’da yakalanıp tutuklandı.

Karadağ’da tutuklanmasının ardından Güney Koreli yetkililer Do Kwon’un iadesini talep etti.

Ancak Karadağlı savcılar tarafından resmi belgede sahtecilikle suçlanan Do Kwon’un iade süreci uzadı.

İlgili Haber
Terra Kurucusu Do Kwon Tutuklandı! LUNC ve LUNA Düşüşe Geçti!
İlgili Haber
Terra Kurucusu Sahtecilikle Suçlandı! İade Süreci Uzadı!

Wall Street Journal‘ın haberine göre kripto girişimcisi Do Kwon hakkındaki soruşturmaları yürüten Güney Koreli savcılar Kwon’un kendi ülkesine iade etmenin kripto para piyasasından 40 milyar doları yok eden TerraUSD yatırımcılarına adalet getirmenin en iyi yolu olacağını söyledi.

Haberde Seul Güney Bölge Savcılığından Dan Sung-han, Terra kurucu ortağı Do Kwon’un ABD yerine Güney Kore’ye iade edilmesi gerektiğini söyledi.

Do Kwon ve Terra’nın bağlı kuruluşlarına yönelik ortaya konulan kanıtların çoğunun doğru olduğuna inandığını belirten Sung-han Güney Koreli savcıların ve mahkemelerin Do Kwon’un yargılanması için en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade etti.

Do Kwon Güney Kore’ye iade edilir ve yapılan yargılamalar sonucunda suçlu bulunursa, muhtemelen Güney Kore tarihinde bir mali suçtan 40 yıldan fazla olan en uzun hapis cezası alan ilk kişi olacak.

Halihazırda Güney Kore ve ABD, Do Kwon’un Karadağ’dan iadesini istiyor. Ancak hala Kwon’un iadesi konusunda bir karar çıkmadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
İsmail

Keşke dedelerimiz Güney Kore’ye değil de Kuzey Kore’ye yardım etseydi yüzbinlerce kişiyi batırdı intihar edenlerin haddi hesabı yok anası doğurmamış sıçmış Do know u bu konuda Güney Kore’de suçlu rezil Güney Kore dünyanın en büyük sahtekarını dolandırıcısını Güney Kore çıkartır İnşallah Kuzey Kore onları vurur bizim de içimize su serper hepimizi batırdı

Kamil

İsmail lapsekimi

Şevki Topuz

Do Kwon Kore’ye iade edilirse . Kore Cumhuriyeti , Kwon’dan harakiri yapmasını istemeli.. eğer Kwon harakiri yapmaz ise Kore Devleti Kwon’a harakiri yapmalı …

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay