Kripto HaberleriHaberlerTerra (LUNA) Kurucusu Do Kwon, SEC'in Dolandırıcılık Suçlamalarına Yanıt Verdi

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon, SEC’in Dolandırıcılık Suçlamalarına Yanıt Verdi

Batık kripto para ekosistemi Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon avukatları SEC'in iddiasına yanıt verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Batık kripto para ekosistemi Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’un avukatları, yargıçtan, SEC’in geçen yıl TerraUSD ve LUNA kripto para birimlerinin 40 milyar dolarlık çöküşüyle bağlantılı olarak kendisini dolandırıcılıkla suçlayan davasını reddetmesini istedi.

Cuma günkü açıklama Kwon’un artan yasal baskılar karşısında suçsuz olduğunu iddia etmeye devam edeceğini gösteriyor.

Ülkesi Güney Kore Eylül ayında Kwon hakkında tutuklama emri çıkarmış, ABD’li savcılar da Mart ayında Kwon hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla dava açmıştı.

Kwon, Karadağ’daki sahtecilik suçlamasına ya da SEC’in hukuk davasındaki suçlamalarına benzer olan ABD’deki cezai suçlamalara resmi olarak yanıt vermedi.

Do Kwon, SEC’in Terra İçin Dava Açma Yetkisi Olmadığını Savundu

Kwon’un avukatları Cuma günü yaptıkları açıklamada, kendisinin kripto paralarını doğrudan Amerikalılara pazarlamadığı için SEC’in dava açma yetkisine sahip olmadığını söyledi. Ayrıca, ne 1 dolar değerini korumak için tasarlanmış bir stablecoin olan TerraUSD’nin ne de LUNA’nın SEC tarafından düzenlenen menkul kıymetler olmadığını söylediler.

İlgili Haber
Bloomberg Analisti Mike McGlone, Bitcoin ve Ethereum'u Değerlendirdi: Kritik Seviyeleri Açıkladı!

Açıklamada, TerraUSD’ye kısaltma sembolüyle atıfta bulunularak “UST bir para birimidir, menkul kıymet değildir” denildi.

Kwon’un avukatları ayrıca SEC’in Kwon’un TerraUSD’nin altında yatan teknoloji olan Terra blok zinciri ile Güney Koreli bir ödeme uygulaması olan Chai arasındaki bağlantı hakkında yalan söylediği iddiasına da itiraz etti.

SEC, Şubat ayında açtığı davada Kwon’u çeşitli vesilelerle Chai’deki işlemlerin Terra stablecoin’leri kullanılarak gerçekleştirildiğini söylemekle suçlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay