coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinTerra (LUNA) Kurucusu Do Kwon'a Üst Mahkemeden Kötü Haber!

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’a Üst Mahkemeden Kötü Haber!

Karadağ Temyiz Mahkemesi savcıların Do Kwon itirazını kabul etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz haftalarda Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon tutuklandığı Karadağ’da hakim önüne çıkmış ve kefaletle serbest bırakılma talebinde bulunmuştu.

Mahkeme Do Kwon’un avukatlarının kefalet talebini kabul etmişti ancak Karadağ’lı savcılar bu karara itiraz ederek Do Kwon’un halâ kaçma olasılığının olduğunu belirtmişti.

Bloomberg‘in haberine göre Karadağ Temyiz mahkemesi bir alt mahkemenin Do Kwon’un kefaletle serbest bırakılmasına ilişkin kararını iptal etti.

Mahkeme sözcüsü Marija Rakoviç Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Karadağ’ın başkenti Podgorica’daki temyiz mahkemenin alt mahkemenin kefaletle serbest bırakılma kararını bozduğunu söyledi.

“Alt mahkeme Temyiz Mahkeme’sinin kararını dikkate alarak Do Kwon ve Han Chong-joon hakkında şimdi başka bir karar vermeli.”

Bu karar sonrası Terra (LUNA) kurucu ortağı Do Kwon hapiste kalmaya devam edecek.

Temyiz mahkemesinin kararı Terra’da eski finans müdürü olarak görev yapan Han Chong-joon için de geçerli.

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayının başlarında, Do Kwon ve Han Chong-joon avukatları mahkemeden 400.000 euro (430.500 dolar) kefaletle serbest bırakılmayı istemiş ve mahkeme bu talebi kabul etmişti.

Ancak savcılık makamı bu karara itiraz etti.

İlgili Haber  Terra CEO'su Do Kwon Serbest Bırakılacak! İşte Ayrıntılar...
İlgili Haber  Terra CEO'su Do Kwon Hakim Karşısına Çıktı! Serbest Mi Bırakıldı? İşte Ayrıntılar...
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları