Kripto HaberleriAltcoinTerra CEO'su Do Kwon Serbest Bırakılacak! İşte Ayrıntılar...

Terra CEO’su Do Kwon Serbest Bırakılacak! İşte Ayrıntılar…

Terra kurucu ortağı Do Kwon serbest bırakıldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Terraform Labs’in kurucusu Do Kwon Mart ayında Karadağ’da tutuklanmasının ardından dün ilk kez hakim karşısına çıktı.

Avukatlar mahkkemeden Do Kwon’un kefaletle serbest bırakılmasını talep etmişti.

İlgili Haber
Terra CEO'su Do Kwon Hakim Karşısına Çıktı! Serbest Mi Bırakıldı? İşte Ayrıntılar...
i

Bu karar için 16 Haziran’daki bir sonraki mahkemeyi işaret etmişti ancak mahkeme Do Kwon’un kefaletle serbest bırakılma talebini kabul ettiğini açıkladı.

Karadağ’ın yerel haber kuruluşu Pobjeda’nın haberine göre mahkeme 400.000 Euro’luk (435.000 dolar) kefalet talebini kabul etti.

Mahkemenin kararına göre davada sanık olarak bulunan Do Kwon ve Terra yöneticisi Han Chang-joon kefalet koşulları altında, gözetim altında tutulacak ve dairelerinden çıkmaları yasaklandı.

Duruşmada avukatlar sanıkların birkaç milyon değerinde malları olduğunu ve kefalet tutarının eşleri tarafından ödeneceğini belirtirken, savcılık makamı Kwon’un kaçma riski taşıdığını belirterek kefalete itiraz etti.

Bu bağlamda savcılığın kefalete itiraz etmek için üç günlük süresi bulunuyor.

Do Kwon ve Terra yöneticisi Han Chang-joon Mart ayında sahte belgelerle Dubai uçağına binmeye çalışırken Karadağ’lı yetkililer tarafından tutuklanmıştı.

Do Kwon’un tutuklanmasının ardından hem ABD hem de Güney Kore, 2022’nin Mayıs ayında yaşanan Terra-LUNA çöküşüyle ilgili suçlamalarla yüzleşmek için Karadağ’dan iadesini talep etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay