binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTerra (LUNA) Kurucusu Do Kwon'un Akıbeti Yılan Hikayesine Döndü: Yine Yeni Gelişme...

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’un Akıbeti Yılan Hikayesine Döndü: Yine Yeni Gelişme Var

Batık kripto para ekosistemi Terra'nın (LUNA) kurucusu Do Kwon'un geleceği hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Karadağ Yüksek Mahkemesi, Terra (LUNA) geliştiricisi Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon’un ABD veya Güney Kore’ye iadesine ilişkin alt mahkemeler tarafından verilen kararı bozdu.

Kwon’un iadesi aylardır tartışma konusuydu. Yüksek Mahkeme Cuma günü yaptığı basın açıklamasında iade kararını mahkemenin değil Adalet Bakanının vermesi gerektiğini belirtti. Bu karar, Kwon’un geçen ay Güney Kore’ye iade edilmesine karar verilmesinin ardından mahkemenin kararı bozması ve eski yöneticinin temyize gitmesinin ardından geldi.

Hem ABD hem de Güney Kore’de cezai suçlamalarla karşı karşıya olan Kwon, Mart 2023’te Karadağ’da ülkeden çıkmaya çalışırken sahte pasaport kullandığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Avukatlarının, mali suçlular için azami cezanın genellikle 30 ila 40 yıl arasında değiştiği ve ABD’dekinden daha az olduğu kendi ülkesi Güney Kore’yi tercih ettiği bildirildi.

İlgili Haber  Son Dakika: Coinbase Vadeli İşlemler 2 Yeni Altcoini Listeleyeceğini Duyurdu - Biri Çok Sürpriz Oldu

Buna rağmen, Şubat ayı sonunda Bloomberg’e konuşan konuya yakın bir kişiye göre, Karadağ hükümeti ABD’ye iadeyi onaylamayı planlıyor.

Karadağ Yüksek Mahkemesi kararın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Alt mahkemeler tarafından tespit edildiği üzere, aynı kişinin iadesine ilişkin taleplerin çatışması değil de, iki devletten aynı kişinin iadesine ilişkin birbiriyle rekabet eden taleplerin söz konusu olduğu bir durumda, mahkemenin yükümlülüğü, yetkileri uyarınca, iade için yasal gerekliliklerin yerine getirilip getirilmediğini her bir dilekçeyle ilgili olarak ayrı ayrı belirlemektir; bunun ardından, iadenin izni ve öncelik sırasına mahkeme değil yetkili bakan karar verir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail