AltcoinHaberler

Terra (LUNA) Savunucusu Milyarder Mike Novogratz Nihayet Sessizliğini Bozdu: İşte Söyledikleri!

Terra (LUNA) altcoininin sıkı savunucularından biri olan Mike Novogratz, bir haftalık sessizliğin ardından konuştu.

Çöken Terra (LUNA) tokenini en fazla savunan isimlerden biri olan Mike Novogratz, paylaştığı hissedar mektubunda nihayet altcoinin başarısızlığı hakkında konuştu.

Geçtiğimiz haftadan bu yana Twitter üzerinde endişe verici biçimde sessiz kalan Novogratz, bu süre boyunca ekonomi ve kripto para endüstrisi hakkında düşünmekle meşgul olduğunu söyledi.

Novogratz, geçtiğimiz günlerde 1 dolara olan fiyat sabitliğini kaybeden algoritmik UST stablecoininin “başarısız olan büyük bir fikir” olduğunu açıkladı.

Mike Novogratz Koluna Terra (LUNA) Dövmesi Yaptırmıştı

Ünlü milyarder, şirketi Galaxy Digital’i LUNA’ya 2020 yılının son çeyreğinde yatırım yaptığını söyledi.

Ocak ayında Novogratz, LUNA’yı koluna dövme yaptırmış ve bu dövmesini Twitter üzerinde gururla paylaşmıştı. Projenin çökmesiyle birlikte Novogratz, LUNA’nın reklamını yapmasından dolayı dalga konusu oldu.

Novogratz, kolundaki dövmenin artık “kendisine girişim yatırımcılığının alçakgönüllülük gerektirdiğini sürekli hatırlatan bir anı haline geldiğini” söyledi.

Mike Novogratz’ın koluna yaptırdığı LUNA dövmesi

“Bitcoin’deki Düşüş Felaketi Tetikledi”

Novogratz, paylaştığı belgesinde Terra’nın çöküşünü tetikleyen faktörler hakkında da konuştu.

Milyardere göre Luna Foundation Guard vakfının rezerv varlık olarak kullandığı Bitcoin’deki aşağı yönlü baskı ve sürekli UST çekimleri çöküşe zemin hazırladı ve Luna Foundation Guard’ın felaketi önleyecek yeterli rezervi yoktu.

Konuyla ilgili çok kişi yazıp çizse de, birçok kişi ‘çökemeyecek kadar büyük’ bir Blockchain projesinin bu denli hızlı bir şekilde sıfırlanması karşısında kafa karışıklığı yaşıyor.

Novogratz, LUNA’nın çöküşünü olumsuz küresel piyasa koşullarına da bağladı.

Bununla birlikte Terra’nın çöküşüne rağmen ünlü milyarder kripto para sektörünün kalıcı olduğuna emin olduğunu söyledi ancak piyasanın da direkt olarak eski günlerine dönmeyeceği konusunda yatırımcıları uyardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu