AltcoinHaberlerTether

Tether 100 Milyon Dolarlık Daha USDT Üretti

Son 1 hafta içerisinde toplamda 250 milyon dolarlık USDT üretildi.

Dünyada en çok kullanılan sabit fiyatlı coin olan USDT’nin üretici şirketi olan Tether, geçtiğimiz hafta 150 milyon dolar değerinde USDT ürettiği açıklamıştı. Her ne kadar üretilen coinlerin piyasaya sürülmeyeceği ifade edilse de bu üretimden sonra Bitcoin piyasasında bir artış olabileceği iddiaları tüm dünyada yankılanmıştı.

Bugün Tether 100 milyon dolar değerinde daha USDT ürettiği açıklandı. Tether firmasının açıklamasına göre kripto para piyasasına giren kurum ve şahısların Tether hesaplarına yatırdığı paralara karşılık USDT tokenleri basılıyor. Bu da demek oluyor ki geçtiğimiz hafta ile beraber 250 milyon dolar değerinde USDT üretimi olduğu yani Tether hesaplarına bu kadar sıcak para girişi olduğu anlaşılıyor.

Bitcoin’in fiyatının artmasından birkaç gün önce üretilen USDT’lerin fiyatı arttıracağını öngören analistler bu tahminlerde haklı çıkmış oldular. Bugün üretilen 100 milyon dolarlık USDT için de konuşan analistler, BTC 9000 dolar seviyesinde tutunacağını ve 10.000 dolar seviyelerine çıkabileceğini tahmin ediyor.

Öte yandan USDT’nin piyasa hacminin 3.5 milyar dolar seviyelerine kadar ulaşarak tarihi rekor kırdığını görüyoruz. Grafiklere bakıldığı zaman ise Bitcoin fiyatının USDT piyasa hacmi ile doğru orantılı olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu