Ana SayfaHaberlerTether CTO'su, USDT'ye Saldırı Yapıldığı Söyledi ve Failleri Açıkladı!

Tether CTO’su, USDT’ye Saldırı Yapıldığı Söyledi ve Failleri Açıkladı!

Takip et

Tether CTO’su Paolo Ardoino bugün USDT’ye bazı hedge fonları tarafından yapılan “açık ve koordineli” saldırıları ele aldı.

Bunun, TERRA/LUNA’nın çöküşünün ardından başka bir FUD dalgası yaymak amacıyla yapıldığını açıkladı.

Tether CTO’su Ardoino: “Saldırılan Başarılı Olmayacak”

Bilindiği üzere USDT’nin ABD dolarına endeksli en büyük stablecoin olma unvanı son zamanlarda tartışılıyordu.

Son haftalarda USDT yerine USDC tercihlerinin artması ve USDT’nin 1 dolara endeksli fiyatında geçici bir düşüş yaşaması kripto para piyasasında dikkat çekmişti.

Paolo Ardoino, Twitter üzerinden paylaştığı uzun yazısında USDT’ye yönelik “açık saldırıların” arkasındaki dinamikleri açıkladı ve hedge fonlarının birlikte çalışarak büyük oranda short pozisyonu açtığını iddia etti.

CTO’ya göre bu pozisyonlar nedeniyle USDT’nin likiditesinin zarar görmesi ve düşük fiyattan yeniden USDT satın almak hedeflendi.

Ardoino’ya göre, hedge fonlarının yaydığı FUD dalgası içerisinde ilk olarak Tether’ın %100 bir şekilde diğer varlıklar ile desteklenmediği iddiası yer alıyordu.

Bununla birlikte Ardoino, FUD dalgası içinde Tether’ın Çin’de sorunlu Evergrande’e de yatırımı olduğu bilgileri bulunuyordu.

Ünlü CTO, Tether’ın gerçekleştirdiği tüm işlemlerin şeffaflık göstermek için yapıldığını ve “Çin yerine ABD tahvillerine geçiş yapmak” amacında olduklarını belirtti ancak buna rağmen CTO’ya göre hedge fonları saldırılarına devam etti.

Ardoino bunun ardından ticari senet maruziyetlerinin 45 milyar dolardan 8.4 milyar dolara çekildiğini de bildirdi. CTO ayrıca USDT’nin %100 diğer varlıklarla desteklendiğini de yineledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları