HaberlerTether

Tether FUD’u Devam Ediyor! CEO Twitter Hesabını Sildi Mi?

Tether rezervleri tartışması devam ediyor.

Blommberg’in yayınladığı rapora göre Tether şirketinin Çin’deki büyük kripto para şirketlerine Bitcoin teminatlı milyarlarca dolar değerinde borç verdiği ortaya çıktı.

Bloomberg’in şirketin rezervlerini hedef alan bu raporundan kısa bir süre sonra Tether şirketi CEO’su Jan Ludovicus van der Velde’ye ait Twitter hesabı silindi.

Hesabın kendisi tarafından mı yoksa hesaba erişimi olan biri tarafından mı silindiği henüz netleşmedi.

Neler Olmuştu?

Bloomberg, Tether şirketinin bugüne kadar basmış olduğu 69 milyar dolarlık Tether rezervlerinden milyarca dolarlık kısmının Tether CFO’su tarafından yatırım amaçlı kullanıldığını iddia etmişti.

Bloomberg gazetecisi Zeke Faux, Tether şirketini Çinli şirketlere yatırım yapmak ve milyarlarca dolar değerinde kripto destekli kredi vermek ile suçladı.

Tether’in Bloomberg Raporuna Cevabı

Tether Blommberg’in suçlayıcı bu raporuna sert bir cevap verdi. Şirket yaptığı resmi açıklamada raporu, şirketin itibarını “kinaye ve yanlış bilgi ile zedeleme” amacı taşıyan modası geçmiş bir çaba olarak nitelendirdi.

Şirket ayrıca haberi yapan gazetecinin kaynaklarının güvenilirliğinin sorgulanması gerektiğini de vurguladı.

Şirketin CEO’su Van der Velde Twitter’da @urwhatuknow isimli kullanıcı adı ile bulunuyordu. Söz konusu hesabın 4 Ekim’de yayınlanan son twit’i arşivlenmiş bir sayfa olarak halen mevcut bulunuyor.

“A başka bir finansal köleleştirilmiş ölmekte olan dergi, Tether FUD’unu yaymaya çalışıyor, bizi izlemeye devam edin… Dinozorlar…”

Bazı kesimlerce söz konusu Twitter hesabının şirketin CEO’suna ait olup olmadığının tam anlaşılmadığı yorumları yapıldı.

Ayrıca bir yandan CEO’nun Twitter’da olası bir tartışmanın önüne geçmek için hesabını sildiği konuşulurken bir yandan da rapor sonrası CEO’ya gelen düşmanca mesajlar nedeniyle hesabını silmiş olabileceği konuşuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Arslan

O zaman bir açıklama yapsın dalaylama ne bekliyor


Başa dön tuşu