HaberlerTether

Tether (USDT) Alarm Veriyor: Ekim 2021’den Beri Görülen En Düşük Seviye!

Dünyanın en büyük stablecoini konumunda olan Tether'in toplam arzı Ekim 2021'den sonraki en düşük seviyeye ulaştı.

Kripto para sektörünün yaşadığı kritik durum, hala etkisini devam ettiriyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 20.000 dolar bandında büyük bir mücadele verirken stablecoinler de yavaş yavaş piyasadaki etkilerini azaltmaya başladı.

Normal şartlarda ayı piyasası geldiğinde kripto paraların değer kaybından dolayı stablecoinler üst sıralara yerleşmeleri ile bilinirler.

Bu sefer ise ünlü bir stablecoin de değer kaybetti. Bu değer kaybı ise UST‘nin yaşadığından farklı olarak sadece arz azaltılması ile oldu.

Dünyanın en büyük stablecoini olan Tether‘in toplam arzı, 8 ayın en düşük seviyesine çekildi. CoinGecko verilerine göre Tether’in toplam arzı 70 milyar doların altına çekildi ve 69 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

İlgili Haber
Tether Kurucusu TerraUSD'nin Çöküşü Hakkında Konuştu!

Tether, İkinciliğe Oynuyor

Tether buna rağmen hala en büyük 3. kripto para birimi konumunda ve düşüş devam ederse 2. sıraya bile yerleşebilir.

Tether’in hemen üzerindeki Ethereum’un piyasa değeri an itibarıyla 133 milyar dolar seviyesinde. Normal şartlarda aralarında yaklaşık olarak 5 kat fark bulunan ikilinin an itibarıyla aralarındaki fark 2 kattan bile az.

Eğer BTC 20.000 doların altına çekilir ve düşüş hız kazanırsa Ethereum da bundan etkilenip sert düşebilir. Bu durumda ise USDT kısa süreliğine bile olsa en büyük 2. kripto para birimi konumuna yükselebilir.

USDT’nin hemen arkasında bir başka stablecoin USDC, onun hemen arkasında BNB ve onun da altında bir başka stablecoin olan BUSD yer alıyor. Bu da şu an piyasadaki stablecoin hakimiyetini ortaya koyuyor.

Tether’in arzını böylesine azaltması ise piyasada dolanan sıcak paranın azaldığına işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu