AltcoinHaberler

Tether’da (USDT) Yaşanan Son Belirsizlikten Kaçan Yatırımcılar Bu Stabilcoine Koştu!

Tether'da yaşanan son düşüş ve UST'nin çöküşünün ardından yatırımcılar bu stabilcoine akın etmeye başladı.

Geçen hafta yaşanan kripto piyasası çöküşü kripto para endüstrisini büyük ölçüde sarstı ve stabilcoinlerde de dalgalanma görüldü. TerraUSD’nin (UST) de-peg’i ve Tether’deki (USDT) kısa süreli düşüş, bir hafta içinde en büyük stabilcoinlerde 30 milyar dolardan fazla değer kaybına neden oldu.

İlginç bir şekilde, dalgalanmadan kurtulan tek stabilcoin Circle’ın USD Coin’i (USDC) olarak kaydedildi.

USDC’nin piyasa değeri 11 Mayıs’tan bu yana %10’dan fazla bir artışla 48 milyar dolardan 53 milyar dolara fırladı. Diğer stabilcoin’lerdeki düşüş Circle’ın son iki haftada 10 milyardan fazla coin basmasına yol açtı.

USDC, Tether (USDT) Yerine Tercih Edilen Stablecoin Oldu

Tether (USDT) ve USD Coin (USDC), arzlarını desteklemek için ABD doları ve dolara eşdeğer varlıklardan oluşan bir rezerve dayanan teminatlı stabilcoinler olarak faaliyet gösteriyorlar. 9 Mayıs’ta Terra’nın algoritmik stablecoini UST, ABD doları ile olan sabit oranını kaybetmişti. Bu durum kripto piyasasında büyük satışlara ve stabilcoinlerde yeniden değer kayıplarına yol açtı.

12 Mayıs’ta Tether’in USDT stablecoin’i 0,95$’a gerileyerek, teminatlı bir stablecoin olmasına rağmen dolara olan sabit oranını kaybetti. Bu durum büyük bir hasara yol açtı ve USDT ile birlikte diğer stabilcoinler de piyasa değerlerini kaybetmeye başladı.

İlgili Haber
Tether (USDT) Son Raporu Yayımladı! Rezervlerde Önemli Değişiklik!

Eş zamanlı olarak yatırımcıların en büyük stabilcoin USDT’den USDC’ye geçmesiyle birlikte USD Coin’in piyasa değeri yükselmeye başladı. USDT, Tether ekibinin büyük çabasına rağmen halen az da olsa 1 doların altında işlem görüyor.

USDT’nin piyasa değerinin düştüğü sıralarda USDC’deki yükselişi gösteren Santiment verisi.

Santiment tarafından sağlanan veriler, USDC’nin USDT’deki düşüşten nasıl fayda sağladığını gösteriyor. USDT’deki piyasa değeri kaybı halen devam ediyor. Bununla birlikte, USDC işlemleri diğer stabilcoinlere kıyasla önemli ölçüde arttı.

*Yatırımcı tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Stable mtable götürüyolar..


Başa dön tuşu