AltcoinBitcoinHaberler

Tether (USDT) Son Raporu Yayımladı! Rezervlerde Önemli Değişiklik!

Tether son raporu yayımladı.

UST’de yaşanan çöküş sonrası gözler diğer stablecoinlere çevrilmişti. Kripto para piyasalarında önemli bir yeri olan Tether’e ilişkin edişeler de artmaya başlamıştı.

Tether kısa süre önce 3 aylık rezerv raporunu yayımladı.

Raporda Tether’in bastığı USDT’lerin tamamının desteklendiği ifade edildi.

Bildiğiniz üzere Tether USDT’lerin tamamını doğrudan dolarla desteklemiyor. Bunların yerine ticareri senetler ve bonolar tutuyor.

Son raporda rezervlerdeki ticari senetlerde önemli bir azaltıma gidilerek, ABD hazine bonosu alımı yapıldığı ifade edildi.

Bağımsız muhasebeci MHA Cayman tarafından denetlenen rezervlere ilişkin raporda şu ifadeler kullanıldı:

“31 Mart 2022 itibariyle

Konsolide toplam aktifler en az 82,424,821,101 ABD Doları tutarındadır.

Bu haliyle konsolide varlıkları, konsolide yükümlülüklerini aşıyor.

Konsolide grubun çıkarılan dijital jetonlar için tutulan rezervleri, verilen dijital jetonları kullanmak için gereken miktarı aşıyor.

Grubun para piyasası fonlarına ve ABD hazine bonolarına yaptığı yatırımlarda, %13’ün üzerinde bir artışla 34.5 milyar dolardan 39.2 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor. Ayrıca, ticari kağıt ve mevduat sertifikalarının ortalama notu A-2’den A-1’e yükseldi. Teminatlı krediler de 1 milyar dolar azaldı.”

Raporda göre rezervlerdeki ticari senetlerde de %17’lik bir düşüş yaşandı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino şunları söyledi:

“Geçen hafta yaşananlar Tether’in gücünün ve esnekliğinin açık bir örneğidir. Tether, birden fazla siyah kuğu olayı ve son derece değişken piyasa koşulları aracılığıyla istikrarını korudu ve en karanlık günlerinde bile doğrulanmış müşterilerinden herhangi birinin geri ödeme talebini yerine getirmekte asla başarısız olmadı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu