Kripto HaberleriAltcoinTether'dan (USDT) Açıklama: 1 Milyar Doları Bu Altcoin Ağından Çekip Ethereum'a Taşıyacak!

Tether’dan (USDT) Açıklama: 1 Milyar Doları Bu Altcoin Ağından Çekip Ethereum’a Taşıyacak!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

USDT stablecoin’in dağıtıcısı Tether, 1 milyar USDT’yi Solana’dan Ethereum’a taşımak için bir zincir takas işlemi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Tether, Solana Üzerinden 1 Milyar Doları Çekip Ethereum Ağına Taşıyacak

Zincir takası, Solana’da dolaşımda olan toplam USDT miktarını azaltacak, ancak şirket Twitter’da stablecoin’in genel arzının değişmeyeceğini söyledi.

Bu haftanın başlarında Binance, Solana altcoin ağı üzerinde USDC ve USDT yatırma işlemlerini askıya almış ancak kısa bir süre sonra yeniden başlatmıştı.

Bu duyuru, rakip bir borsa olan OKX’in Solana ağındaki hem USDC hem de USDT’yi listeden çıkarmasının ve ayrıca para yatırma veya çekme işlemlerini kabul etmeyi durdurmasının ardından geldi.

Solana Vakfı durum hakkında yorum yapmayı reddetti ve Tether’in dün yayınladığı bir makaleye atıfta bulundu.

İlgili Haber
Tether FTX'in 46 Milyon Dolarını Dondurdu!

Geçen hafta iflas koruması için başvuran FTX’in kardeş ticaret firmasına atıfta bulunan Tether, “Alameda’nın Solana’ya yoğun katılımı, USDT’nin işleyişi ve USDT ihracının temel dinamiklerini hiçbir şekilde etkilemiyor” dedi.

Tether şeffaflık raporuna göre Solana, Tron ve Ethereum’dan sonra bu stablecoin için üçüncü en büyük ağdır. Solana’da toplam arzın %3’ünden biraz azını temsil eden 1.89 milyar USDT bulunmaktadır.

Stablecoin firması, kurumsal taraflar Tether’e dolar gönderdiğinde USDT’nin 1:1 dolar bazında verildiğini açıkladı. Solana üzerindeki Tether için Alameda’da durumun böyle olduğunu da sözlerine ekledi:

“Bu rezervler hala Tether’in elinde; Alameda’nın bilançosunda değiller. Alameda’nın USDT’sini destekleyen teminat Alameda’nın bilançosunda yer almıyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları