Kripto HaberleriAltcoinTether'e Milyonlarca Dolarlık Yeni Ceza Kesildi!

Tether’e Milyonlarca Dolarlık Yeni Ceza Kesildi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’nin finansal regülatörlerinden ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), hem Bitfinex kripto para borsasına hem de Tether’e para cezası kesti.

Tether daha önce de ABD’li regülatörlere ve mahkemelere karşı mücadele etmiş ancak ufak para cezaları ile kurtulmuştu.

Şimdiki para cezası da Tether’in piyasa değerine kıyasla küçük gözükse de asıl olayın bu cezanın beklenmiyor olması şeklinde ön plana sürüldüğü görülüyor.

Federal emtia düzenleyicisi, USDT stablecoinin her zaman %100 oranında endeksli olmadığını vurgulayarak Bitfinex kripto para borsasının da daha önce verilen bir kararı bozduğunu ifade etti.

CFTC, 42,5 Milyon Dolar Ceza Kesti

CFTC tarafından yayınlanan basın açıklamasında, Tether’in iddia ettiği gibi USDT’yi %100 oranında teminatla desteklemediğini vurguladı.

Bitfinex kripto para borsası da CEA olarak bilinen kanuna muhalefet etmekle suçlandı.

2016’dan 2018 yılına kadar olan dönemde Tether’in stablecoini olan USDT’nin sadece bir çeyrek boyunca %100 oranında desteklendiği belirtiliyor.

O tarihlerde şirketin teminatı şimdiki gibi karmaşık ve likit olmayan varlıklardan oluşmuyordu. Yapılan basın açıklamasında da Tether’in iddia ettiği gibi teminata sahip olmadığı vurgulandı.

Daha önce dava girişiminde bulunan New York Başsavcılığı da raporunda benzer bulgulara ulaşmış ve para cezası kesmişti.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino ise sosyal medyada henüz bir açıklama yapmadı.

Eski dönemler için ceza kesilip şu an herhangi bir yaptırım olmaması Tether’in artık daha şeffaf şekilde hareket ettiğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları