AltcoinAnaliz

Tezos (XTZ)’da Son Durum Ne? – İşte Önemli Seviyeler!

Tezos (XTZ) teknik analizi ve tahmin…

Coinmarketcap’te 2.7 milyar dolarlık piyasa değeriyle 29.sırada bulunan Tezos (XTZ), yayın saati itibariyle 3.56 dolar üzerinden alıcı buluyor. Yapılan son geliştirme açıklamasından sonra yatırımcılar, XTZ üzerinde bir FOMO etkisi oluşmasını bekliyor.

İlgili Haber
Cardano'dan (ADA) Sonra Sıra Tezos'un (XTZ) mu? Yeni Entegrasyon Açıklandı

Sevgililer gününde ATH yaparak 5.64 dolara kadar yükselen XTZ, o günden bu yana %40’a yakın değer kaybına uğradı. Bu değer kaybının ardından önemli bir alan içerisinde konsolidasyon (yatay seyir) sağlayan XTZ, günlük grafikte 3.58 dolar üzerine çıkmaya çabalıyor.

Tezos (XTZ) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yeşil trend çizgisinden destek alan fiyatın yeşil alan üzerinde mum kapanışları yapması durumunda, ciddi yükselişler görülebilir. Ancak fiyatın içinde bulunduğu yatay seyirden önce kırmızı düşüş mumu oluşturmuş olması, burada bir ayı filaması oluşabileceğini gösteriyor. Bu açıdan XTZ yatırımcısı endişeli olmasına rağmen yükseltme ile gelebilecek olan FOMO etkisine güveniyor.

4 Saatlik Grafikte Önemli Seviyeler

XTZ grafiğini 4 saatlik zaman diliminde incelediğimizde uygulanan Fibonacci düzeltmesinin oldukça iyi işlediği görülüyor. Grafikte Golden Pocket’a denk gelen 3.69 – 3.76 dolarlık alan, fiyata oldukça kuvvetli bir direnç uyguluyor. Bu alanın MA50 ve MA200 seviyelerine gelmesi de önemini artırıyor.

Tezos (XTZ) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Analistler, XTZ fiyatında ciddi bir yükselişin yakalanabilmesi için bu seviyenin üzerine mum kapanışlarının gelmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak StochRSI indikatöründe oluşan SAT sinyali bir süreliğine fiyatta düşüş olabileceğini gösteriyor.

*Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu