Altcoin

Cardano’dan (ADA) Sonra Sıra Tezos’un (XTZ) mu? Yeni Entegrasyon Açıklandı

Tezos ile Wolfram Blockchain Labs entegrasyonu açıklandı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Cardano (ADA), son 2 ayda sansasyonel bir yükseliş yakaladı. Cardano’nun böyle bir yükseliş elde etmesinin arkasındaki temel sebeplerden birisi ise açıkladığı teknik gelişmeler oldu. ADA fiyatının stabilleşmeye başladığı şu günlerde benzer özelliklere sahip başka bir kripto paranın ise önemli bir duyuruda bulunduğu görülüyor.

Tezos İçin Büyük Ortaklık

Tezos (XTZ), artık Wolfram Language ve Wolfram Alpha yapıları ile entegre olduğunu açıkladı. İki platform ve ürün de Wolfram Blockchain Labs tarafından geliştirilmesi ile ön plana çıkıyor. Bu ortaklık sayesinde önemli tecrübelere sahip blockchain geliştiricileri direkt olarak blockchain tabanlı uygulamaları ve akıllı kontratları geliştirebilecek. Tezos’un 2019 yılları sonunda elde ettiği FOMO ise bu geliştirme haberi ile yeniden başlayabilir.

WBL ve Tezos buna ek olarak ortak bir geliştirme projesi de açıkladı. Merkezsiz oracle hizmeti duyuran ikili, Tezos kullanan bütün geliştiricilere veri sağlanacağını da böylece müjdeledi. Tezos bu sayede DeFi sektöründe kaybettiği sıralamasını yeniden elde edebilir ve yükselişe geçebilir.

WBL CTO’su Johan Veerman konu hakkında yaptığı açıklamada Tezos entegrasyonu ile beraber geliştiricilere özel birçok yeni aracın kullanıma açılacağını vurguladı. Tezos’un heyecan verici bir blockchain ağı olduğunu vurgulayan Veerman, bunun geliştiricilerin kullanıma açılmasını devrimsel olarak nitelendirdi.

XTZ fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3,60 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %8 değerlendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu