BitcoinBlockchainHaberler

The Simpsons’ta Bitcoin ve Blockchain Dersi!

Kehanetleriyle tanınan dizide Blockchain teknolojisine ve kripto paralara yer verilmesi son derece dikkat çekici!

Dünyanın en uzun soluklu ve tanınmış yetişkin animasyon dizisi The Simpsons’ta Bitcoin ve kripto paralardan bahsedildi. Aslında bu, Bitcoin’in dizide ilk yer alışı değil, ancak ilk uzun soluklu anlatımı diyebiliriz. 4 milyon izleyicisi bulunan ve özellikle Amerika’da çok sıkı şekilde takip edilen The Simpsons dizisinin 31. sezonunda yer alan ve yaklaşık 1 buçuk dakika süren Bitcoin sahnesi, Profesör Frink’in Lisa Simpsons’a kripto paraları anlatması ile başlıyor. Ardından profesör televizyonu açıyor ve The Big Bang Theory adlı dizinin meşhur oyuncusu Jim Parsons, kripto paraların çalışma mantığını ve Blockchain teknolojisini herkesin anlayabileceği, oldukça yalın bir dille anlatıyor ve Parsons, dağıtık defterler hakkında bilgi vermek için animasyonlu bir kitaptan yararlanıyor.

Dizinin devamında animasyonlu kitap sözü alıyor ve “Ben Şangay’dan Grenada’ya kadar çok sayıda platformda yer alıyorum. (…) Her gün geleceğin parası olmaya bir adım daha yaklaşıyorum, cüzdanında değil, bilgisayarındayım!” ifadelerini kullanıyor.

Ardından Parsons, dağıtık defter teknolojisi ile Blockchain arasındaki ilişkiden söz ediyor ve Blockchain’in çalışma prensibinden örnek olaylardan yararlanarak bahsediyor. Blockchain’i, herhangi bir işlem yapıldığında bunun bir deftere kaydedilmesi ve defter dolduğunda da bunun bir önceki defter zincirine eklenmesi şeklinde açıklıyor.

Literatüre Simpsons Kehanetleri Olarak Geçen Bir Dizi Olay Bulunuyor!

Dizi, seneler öncesinde Donald Trump’ın Amerika başkanı olacağından Greta Thunberg’in Trump’ın da yer aldığı bir basın açıklamasında yer alacağına, Walt Disney’in 20th Century Fox’u satın almasından 11 Eylül saldırılarına ve Corona virüsüne kadar pek çok olayın haberlerini vermişti.

Söz konusu dizinin bu yeni bölümünde kripto paralardan bu şekilde bahsedilmiş olması en çok da kripto para yatırımcılarını memnun etti. Birçok kişinin bu durumu kripto paraların geleceğin parası olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediğinin en belirgin örneği olarak görmesine neden oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu