Bitcoin

“The Wolf of Wall Street” Filminin Gerçek Yıldızı, Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Değiştirdi

Jordan Belfort, Bitcoin konusunda fikir değiştirdi.

The Wolf of Wall Street filminde Leonardo Dicaprio’nun canlandırdığı Jordan Belfort, finans piyasalarında oldukça tanınan birisi. Belfort, daha önce lider kripto para birimi Bitcoin hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunsa da yakın zamanda fikir değiştirmiş gibi gözüküyor.

Belfort, Bitcoin’e Artık İnanıyor

Fortune tarafından aktarılan bilgilere göre ABD’ye damga vuran yatırımcı, Bitcoin‘in artık sıfıra mahkum olmadığını düşünüyor. 2018 yılındaki sert düzeltmede lider kripto para biriminin değerinin sıfır dolara kadar düşeceğini vurgulamış olan Belfort, artık 100.000 doları beklemeye başladı.

Belfort, Fortune’a verdiği röportajında Bitcoin konusunda haksız olduğunu ve 2017 yılına dayalı tahminlerinin kendisini yanılttığını vurguladı. BTC fiyatı o tarihlerde 20.000 doları gördükten sonra sert düşmüş ve 3.000 dolar seviyesini görmüştü.

Finans piyasalarının duayen ismi şimdi ise Bitcoin’in regülatörlerin baskısı altında olduğunu düşünüyor. Bitcoin’in kara para aklamak için ideal bir yol olduğunu belirten Belfort, şu an ise hükümetlerin bundan söz konusu yöntem yüzünden korktuğunu belirtti. Belfort, Bitcoin’in artık çok daha temiz bir kullanıma sahip olduğunu ve kurumsal yatırımcıların bile bunu desteklediğini ifade etti.

BTC’nin sınırlı arza sahip olması ise Belfort’a göre lider kripto paraya 100.000 dolar rekorunu getirebilir. 61.500 dolardan sert düşen BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 57.200 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %1 yükseliş yakaladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu