Kripto Para
Öne Çıkan Haber

Tone Vays: Ayı Piyasası 2019 Yaz Aylarına Kadar Sürebilir

Tone Vays'tan kripto paralardaki düşüş hakkında ''yaz'' açıklaması.

Tone Vays, kripto para birimlerindeki yaşanan düşüşlerin gelecek sene yaz aylarına kadar sürebilecek olduğunun yatırımcılar tarafından bilinmesini istedi. Bitcoin fiyatındaki milyarlarca dolarlık hacim düşüşüne sebep olan fiyat gerilemelerinin yatırımcıları üzdüğünü ve yatırımcılar tarafından olumsuz olarak karşılandığını belirten Tone Vays, kripto para piyasalarındaki düşüşlerin ayı piyasası dolayısı ile olduğu açıklamasında bulundu. Ayı piyasası dolayısı ile fiyat ve piyasa hacimlerindeki gerilemelerin devam edecek olduğunu belirten Vays, yatırımcıların ise bu düşüşlerin tekrar fiyat artışı yaşadıkları döneme geri dönmesi için uzunca bir süre gerekebilecek olduğu açıklamasında bulundu.

Bitcoin Cash hard forkundan sonra başlayan fiyat düşüşlerinin ve piyasa hacmi düşüşlerinin 70 milyar doları aşan oranlarda piyasa hacmi kaybı yaşatması, kripto paraların tamamında düşüşlere neden olması dolayısı ile yatırımcılar bir süredir hard fork konusunda tepki göstermeye başlamışlardı.

CoinTelegraph kaynağının yaptığı piyasa analisti araştırmasında analistler, Bitcoin fiyatının düşmesindeki en etkili sebeplerden birisi olarak gösterilen hard forkun yanı sıra ABD’nin almadığı yasal önlemlerinde kripto para fiyatlarındaki düşüşlerin asıl sebeplerinden bir tanesi olduğu belirtilmişti.

Bitcoin fiyatı bir süre daha düşmeye devam edebilir ve daha düşük seviyelerde dip fiyat arayışı yaşayabilir. Kripto para fiyatlarında yaşanan düşüşlerin ne zaman son bulabilecek olduğu konusunda 2019 yılının yaz aylarını beklemek gerekebilecektir. 2019 yılının yaz aylarına kadar ayı piyasası devam edebilecek olduğundan yatırımcılar düşüşlerin devam edebilecek olduğuna hazırlıklı olmalı ve ne yaptıklarının farkında olmalılar. Bitcoin fiyatının dip fiyat bulma konusunda bir süre düşüş döneminde olabilecek olduğu asla unutulmaması gereken konulardan birisi. – Tone Vays

Bitcoin 2019 yazına kadar kazançlı çıkarmayabilir

Tone Vays’a göre Bitcoin fiyatındaki düşüşler yaz aylarına kadar devam edebileceğinden 8 ay kadar bir süre piyasa hacminde ve fiyatlarda artış görülemeyebilecek. Yatırımcıların burada en dikkat etmesi gereken konu olarak ise kripto para fiyatlarının düşüşüne rağmen yatırımlarını ne yapacak ve nasıl kararlar alacaklarına bağlı olarak değişebilir. Bitcoin sahiplerinin çok yüksek fiyatlardan kripto para almaları durumunda satmaları önerilmezken, sadece çok düşük fiyatlardan kripto para alanların satış yapması analistler tarafından önerilmekte. Bitcoin Cash hard forku ve ABD’nin almadığı yasal önlemler dolayısı ile düştüğü bilinen Bitcoin ve diğer kripto para fiyatlarının 2019 yılı yaz ayına kadar 2.000 dolara ve altına kadar düşebilecek olması ile ilgili iddialar 1.000 dolar ve altındaki bir fiyattan yatırım yapanların satmasına engel olmuyor.

Yatırımcıların bu dönemde Tone Vays’a ve diğer kripto para analistlerine göre dikkatli olması gereken konu ne kadar kazandıkları veya kazanacak, kazanabilecek oldukları değil, ne kadar kısa süre içerisinde piyasadaki zararlarını çıkarabilecek olduklarına ve ne zaman satış yapmaları konusunda karar vermelerine odaklanması yönünde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu