HaberlerNFT

Treasure’dan Çalınan 100’den Fazla NFT İade Edildi!

Bugün yaşanan hack saldırısında çalınan NFT'lerin saldırının üzerinden saatler geçtikten sonra iade edilmesi şaşkınlığa sebep oldu!

Kripto gündemi bugün yeni bir hack haberiyle sarsıldı! Hacklenen platformlar kervanına eklenen son isim Arbitrum Blockchain ağının en büyük NFT alım satım platformlarından olan Treasure oldu!

Resmi açıklamaya göre hackerlar platformdan sıfır maliyetle NFT satın almalarını sağlayan bir hatadan yararlandılar.

Blockchain güvenlik analitiği firması PeckShield, söz konusu saldırıda popüler “Smol Beyinleri ve Lejyonları” da dahil olmak üzere 100’e yakın NFT‘nin çalındığını açıkladı.

Treasure DAO kurucu ortağı John Patten, kullanıcıların listelediği NFT’leri platformdan çekmesini istedi. Ayrıca saldırı sonucu ortaya çıkan tüm masrafların karşılanacağını ve zararın karşılanması için bizzat tüm Smols’larından vazgeçeceğini belirtti.

Ele geçirilen NFT’lerin bazılarının 200 Ethereum’a satıldığı ve çalınan NFT’lerden ciddi kazançlar elde edildiği iddia edildi. Öte yandan Treasure’ın kendi kripto para birimi MAGIC’in değeri de 3,8 dolardan 2,6 dolara düştü.

Çalınan NFT’ler İade Ediliyor!

Hack saldırısı sonrası onlarca kişi mağdur olurken konuyla ilgili yeni bir haber kısa süreli bir şaşkınlığa yol açtı.

Blockchain’deki son işlem kayıtları bilgisayar korsanlarının çaldıkları NFT’lerin neredeyse tamamını iade ettiğini gösteriyor. Bu da kullanıcıların varlıklarını geri alabileceğine dair umutları artırdı.

Sorunun Kaynağı Çözüldü

Öte yandan geliştiriciler, sorunun kaynağının ve nedeninin çözüldüğünü bildirdiler. Buna ek olarak varlıklarını geri almayan kullanıcıların da en kısa sürede mağduriyetlerinden kurtulacakları belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu