Haberler

Trend Micro: Güvenlik uzmanı sayısı yeterli değil, önlem alınmalı

1.4 trilyon Japon Yeni 2017 gelirine sahip olan Trend Micro, güvenlik eksikliği olduğu konusunda kripto para borsaları ve yatırımcılarını uyardı.

Kripto paraların güvenliğinden söz edebilmek mümkün değil. Bugün en üst düzeyde önlemler alınıyor olsa dahi sigorta yapılamadığı için kripto paralar ne kadar iyi korunuyor olursa, ne kadar fazla önlem alınmış olursa olsun sonucunda dünyada hiçbir değeri olan ürün ve paranın %100 güvenilir olmaması (sigortalı olanlar kısmen) kripto paraları tamamen güvensiz yapıyor. Trend Micro’ya göre ise kripto para alanında bilgi sahibi olan güvenlik uzmanı sayısının son derece az olmasından dolayı, güvenlik problemleri son derece artıyor ve dünyadaki güvenlik sorunları tavan zirveye doğru ilerliyor.

Bunu engellemenin yolu konusunda araştırmalar, daha fazla insanın dijital güvenlik konusunda eğitilmesi ve kripto para güvenliği konusunun üzerine daha fazla uzman tarafından yoğunlaşma gerektiğini gösterirken, Trend Micro bunun kısa sürede olabileceğini düşünmediklerini açıklıyor.

Neden dijital güvenlikçi sayısı az?

Dijital güvenlik uzmanı sayısının az olması, hem zorlu bir iş olması, hem ise eğitiminin son derece zor olması ve kariyerin başarılı olması için oldukça yoğun bilgi ve sürekli takip gerektiriyor olmasından dolayı son derece az. Dijital güvenlik ve veri uzmanlarının maaşları ise oldukça doygun olabildiği gibi, durumuna ve bilgi seviyesine göre asgari ücretin biraz üzerinde dahi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu