HaberlerTRON

TRON kurucu CEO’su Justin Sun, “Yeni Bir Şey” Dediği Stablecoin’ini Tanıttı

Tron Vakfı'nın kendi stabilcoinini piyasaya süreceği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde TRON kurucu CEO’su Justin Sun tarafından Tron Vakfı’nın Djed isimli stabilcoinini piyasaya süreceği açıklandı.

Sun tarafından ilk kez ocak ayında sinyalleri verilen stablecoin “USDJ” kısaltmasıyla anılıyor ve teminat varlıklarının desteklediği USD‘ye sabitlenmiş durumda. Merkezi olmayan akıllı sözleşmeler yoluyla üretilen USDJ’nin TRON ağı üzerinde yaygın şekilde kullanılacağına inandıklarını belirten TRON yönetimi, USDJ’nin TRON DeFi ekosisteminin önemli bir parçası olacağı yönündeki inançlarının tam olduğu ifade edildi.

Bilindiği gibi “istikrarlı coin” anlamına gelen stablecoinler, değerini dolar veya euro gibi para birimlerine endekslemiş kripto paralar olarak tanımlanıyorlar. En çok tanınan stablecoinler ise Tether (USDT), USDC, PAX, DAI ve TUSD. Yine Facebook’un askıda kalan “Libra”sı ile Telegram’ın şu sıralar rafa kaldırılan “Gram” projelerini de aslında bir çeşit stabilcoin olarak değerlendirmek mümkün.

Stablecoin taleplerindeki söz konusu artışın harekete geçirildiği TRON cephesinde ise söz konusu gelişme
Justin Sun tarafından Twitter’da “Yeni bir şey” şeklinde ilan edildi. USDJ’nin değeri 1 dolara sabitlendi ve bu yeni stablecoin TRON ağı üzerinde dolaşıma sokuldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu