HaberlerKripto ParaMetaverse

“TRT Metaverse” Tanıtıldı!

TRT metaverse dünyasındaki yerini aldı.

Son zamanların en popüler teknolojisi Metaverse, Türkiye’de de ilgi çekmeye devam ediyor.

Son olarak TRT, Metaverse dünyasına katıldıklarını ve tüm dünyada hızla gelişen bu teknolojiyi yakından takip edeceklerini açıkladı.

Bu bağlamda TRT, “TRT Uluslararası Metaverse ve Yayıncılık Forumunu” bugün İstanbul’da gerçekleştirdi.

Forumda konuşan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı,TRT Metaverse’ü” açıklayarak, TRT’nin Metaverse’deki hedeflerini anlattı.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz Mart ayında ilan ettiği üzere, dijital seferberlik dönemine girmiş bulunuyoruz.

Bugün burada olmamızın nedeni de dijital seferberliğimizin yayıncılık alanındaki en büyük çalışmasını hayata geçirme arzusudur.

TRT’nin Metaverse’de ön sıralardaki yerini alması ve bu mecrada en güçlü yayın kuruluşlarından biri olması amacıyla tasarım ve teknolojik altyapı çalışmalarına başladık.

Şu hususu gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki, hem TRT hem de yayıncılık tarihi için çok önemli bir dönüm noktasına, hep birlikte şahitlik ediyor olacağız: Yani TRT Meteverse’ün doğuşuna.”

TRT Metaverse’e ilişkin detaylı bilgi de veren Sobacı ilk olarak yayıncılığı sürükleyici ve çok boyutlu bir deneyime dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sobacı, TRT Metaverse’ü “kanal değiştirmenin yerini mekan değiştirmenin alacağı, en sevilen sanatçılarla yan yana olunacağı, haberin kaynağı ile direkt iletişime geçilebileceği bir dünya” olarak tanımladı.

Son olarak Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak “TRT hem bellektir hem de gelecek sloganımızı uygulayacaklarını belirten Sobacı, Metaverse’de de geleceği bugünden tasarlayacaklarını ve yayıncılığın değişen kurallarını yeniden oluşturacaklarını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu