BitcoinHaberler

Trump, Bitcoin’in Peşine Düşeli Çok Olmuş

ABD Başkanı Donald Trump bu zamana kadar başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarla ilgili hep olumsuz yorumlar yapmasıyla gündeme gelmişti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin’le ilgili tutumu bugüne kadar hep olumsuz yönde oldu ancak ABD eski ulusal güvenlik danışmanlarından John Bolton, The Room Where It Happened (Olayın Yaşandığı Oda) adlı kitabında Trump’ın, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e Bitcoin’le ilgili özel bir talimat vererek ünlü kripto değerin peşine düşülmesini istediğini iddia ediyor. Trump’ın bu isteği 2019’da yayınladığı Bitcoin’i yerden yere vurduğu tweetinden çok daha öncesine dayanıyor.

Bolton’ın yeni basılan kitabını değerlendiren Forbes’un yayınladığı makaleye göre Trump’la Mnuchin arasındaki konuşma tam da ABD’nin Çin’e karşı ticari yaptırımlarını değerlendirdikleri bir ana denk geliyor. Trump’ın başta Bitcoin olmak üzere genel olarak kripto paraları değersiz gördüğü herkesin malumu iken 2018’de böyle bir talimat vermiş olması, Beyaz Saray’ın aslında kripto paraları mercek altına aldığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Bununla birlikte Beyaz Saray’ın ve Trump’ın kripto para yanlısı olmayan tutumlarına karşın Bitcoin yanlısı tavrıyla tanınan Mick Mulvaney’i 2018’de Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı olarak ataması da akılları karıştıran ayrı bir olay şeklinde yorumlanmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu