Haberler

Trump’ın FED Tepkisi Kripto Paralar Düşürmüş Olabilir

Amerikan Başkanı Donald J. Trump'ın açıklamaları ve Bitcoin.

Amerikan Başkanı Donald J. Trump, bugün Noel dolayısı ile tüm gününü Beyaz Saray’da eşi Melania Trump ile birlikte geçirdi ve gün içerisinde Noel dolayısı çocukların NORAD’ı arayarak sordukları sorulara yanıt verdi ve basının gündemine oturdu. Gün içerisinde Twitter’daki hesabından sürekli olarak FED’in faiz politikasını hedef alan Amerikan Başkanı Donald J. Trump, bu açıklamalarından sonra Bitcoin fiyatında 500 dolardan daha fazla düşüş olması ile ”Trump’ın açıklamaları da kripto para birimlerinin düşmesine sebep olmuş olabilir!” yorumlarının yapılmasına sebep oldu. Henüz milyarlarca dolarlık değer kaybına rağmen 100 milyar dolar piyasa hacminin üzerinde olan kripto para piyasalarının toplamının oldukça büyük bir piyasa hacmine sahip gibi görünse de çok az piyasa hacmine sahip olması ”yatırımcılar” için büyük bir risk olarak bilinmekte.

Amerikan ekonomisi için en büyük sorun bugün FED’in faiz politikası, bu değişmeli! – Amerikan Başkanı Donald J. Trump

FED açıklamalarından sonra Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin Trump’ın açıklamalarından da etkilenmiş olması büyük bir ihtimal doğru olabilir ve fiyatları etkilemiş olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu