BitcoinHaberlerKripto Para

Trump’ın Hazine Bakanı Bitcoin’i (BTC) Kabullendi, Regülasyon İstedi!

Eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Bitcoin hakkında konuştu.

Geçmişte Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığını savunan Trump dönemi eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Bitcoin hakkındaki fikirlerini değiştirmeye başladı.

CNBC’nin Squark Box programına katılan Steven Mnuchin Rusya-Ukrayna savaşı, Bitcoin ve FED’in enflasyon mücadelesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Bitcoin’de Regülasyon Şart!”

Geçmişte Bitcoin’in kullanımın çoğunun yasa dışı olduğunu belirten Mnuchin, artık durumun değiştiğini düşünüyor.

“O dönem bu şekilde düşünüyordum ancak bugün durumun biraz daha değiştiğini görüyoruz.

Bitcoin’in yasal yollardan kullanıldığını hatta enflasyona karşı bir koruma olarak yorumlandığı için kurumsal firmaların da Bitcoin aldığını görüyoruz.”

Kişisel olarak halen Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma olduğunu düşünmediğini söyleyen Mnuchin, BTC satın almak isteyenlerin de önüne geçilemeyeceğini savundu.

Ancak kripto para birimlerinin kara para aklamak için kullanılmasının kolaylığı konusunda endişeli olduğunu da sözlerine ekledi.

“Benim Bitcoin konusunda hep söylediğim, regüle edilmesi gerektiğidir. Bu bağlamda Bankacılık Gizlilik Kanunu ve Anti Para Aklama Kanunu’na uyumlu olması ve Bitcoin’e nakit para gibi davranılması gerektiğini düşünüyorum.

Bana göre Bitcoin satın almak altın veya başka bir varlık satın almaktan farklı değildir.”

FED’in Faizi Ne Kadar Artırdığının Önemi Yok!

Yükselen enflasyon konusuna da değinen eski hazine bakanı, FED’in enflasyonla mücadelede çok daha agresif olması gerektiğini vurguladı.

Mnuchin, FED’in uzun süredir enflasyonu %2’ye çekemediğini bu bağlamda da FED’in toplantılarında ne kadar faiz artırdığının bir önemi olmadığını düşündüğünü söyledi.

“Burada artık 1 ya da 1 buçuk yıl sonra nerede olduğumuz önemlidir. Powell’ın dün 25 baz puan dediğini duydum ama 50 de olsa bunun şu an için çok fazla önemli olduğunu düşünmüyorum.”

Son olarak Rusya Ukrayna arasındaki savaşa yorum yapan Mnuchin, “Putin ile Başkan Trump döneminde birçok kez görüştüm. Tekrar söylemeliyim ki bizim dönemimizde böyle bir olay olmazdı. Vardığımız yer savaş olmayacaktı. Şimdi yapılması gereken ateşkes için baskı yapmaktır.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu