HaberlerLibra

Trump’la Mark Zuckerberg Meğer O Akşam Yemeğinde Bir Araya Gelmişler!

22 Ekim'de yendiği öğrenilen akşam yemeğiyle ilgili haberler bugüne kadar yalanlanmıştı.

Kripto para camiası şu sıralar ABD Başkanı Donald Trump’ın sansasyonel konuşmalarını ve eylemlerini konuşuyor. Bilindiği gibi Trump, başından beri kripto paralara karşı oldukça temkinli hatta sert bir tavır çiziyor.

Bununla birlikte ABD hükumetinin Facebook’un Libra projesini dolara karşı bir tehdit olarak görmesini de hesaba katarsak Trump ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in 22 Ekim’de gizli bir akşam yemeği yemiş olması son derece önemli bir haber olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu buluşmanın Trump’ın damadı Jared Kushner tarafından düzenlendiği ve yemekten sonraki gün Zuckerberg’in ABD senatosu karşısında Libra projesini savunması da ayrıca dikkat çekici bir olay.

New York Times tarafından paylaşılan habere göre bu gizli buluşma Beyaz Saray’da gerçekleşmiş ve toplantıya katılan tek isim Zuckerberg de değil, milyarder girişimci Peter Thiel ve ortağı Matt Danzeisen de yemekte hazır bulunan isimler arasında yer almışlar. Bilindiği gibi Thiel, PayPal’ın kurucusu ve aynı zamanda Facebook’un da hissedarı ve yönetim kurulu üyelerinden biri.

Aslında söz konusu akşam yemeğinin ortaya çıkışı birçok taşın da yerine oturmasını sağlamış oldu. Nitekim Trump’ın Facebook’a yaklaşımı diğer teknoloji devlerine göre -Google ve Amazon- daha ılımlıydı ve Facebook da bir süre önce yaşanan Trump’ın Twitter olayında gayet toleranslı bir tavır takınmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu