BitcoinHaberler

Trump’un Açıklamaları Bitcoin’i Etkiledi

Piyasalarda dalgalanma ve belirsizliklere sebep olan politik açıklama ve ekonomik sebepler Bitcoin piyasasını da yoğun olarak etkiliyor.

Piyasalarda dalgalanma ve belirsizliklere sebep olan politik açıklama ve ekonomik sebepler Bitcoin piyasasını da yoğun olarak etkiliyor. Bitcoin fiyatı bugün, Trump’un Çin hakkında yaptığı açıklama sebebiyle inişli çıkışlı bir grafik ve ani değişimler yaşıyor.

Bitcoin’de Aşağı Yönlü Hareketlenme

Bitstamp’ten alınan bilgiye göre Bitcoin, son 24 saatte % 1,8 oranında değer kaybetti ve 5.711 dolardan işlem gördü. Ancak daha sonra 5.900 dolar bandına kadar yükselen Bitcoin’in gelecek vaadettiği bilinen bir gerçekken, piyasalar geçen ay yaşanan % 12’lik artışı işaret gösteriyor. Bitcoin’deki bu hareketliliğin, ABD başkanının hafta sonu Çin malları hakkında yaptığı açıklamayla geldiği düşünülüyor. Trump’un Çin ithalatındaki vergileri artıracağını söylemesi ticaret savaşı çıkma ihtimalini akıllara getirdi. Bu durum bazı dış ticaret anlaşmalarının sona erebileceğini gündeme getirdi. Bu sebeple Bitcoin’de de risk denilebilecek hareketlenmelerin yaşanabileceği düşünülürken, Bitcoin fiyat regresyonunda güçlü bir teknikte seyretmesi için önlemler alınacağı konusuna dikkat çekildi. Kripto para lideri Bitcoin’in, onaylı olan tüm işlemlerinde 16 ayda en yüksek seviyeye ulaşması derecesi hala devam ediyor. Kripto para yatırımcıları duyarlı bir şekilde anlaşma çabalarını sürdürüyor ve geçen hafta yaşanan sıkıntılara rağmen, Bitfinex Borsası ve stablecoin Tether arasında yaşanan kanuni sorunlarda dahi güçlü kalmayı başarıyor. New York Başsavcılığının kripto para soruşturmasına rağmen yinede kripto para borsası aklanmayı başardı.

Bitcoin’de usta yatırımcı Tone Vays açıklamalarında, “Bitfinex bu haberleri sunmadan önce 6000 $‘a yükseleceğimizden emindim” dedi. Bitcoin’in 3000 dolar seviyesinin altına düşmeyeceğine inandığını söyleyen Tone Vays, Bitcoin’in 4.000 $’a düşmeyeceğini hatta 6.000 $’lık fiyata yükseleceğini söylüyor. Bu arada altcoin tokenlerin yazı yazıldığı sırada yüzde 4-5 oranında değer eksilmesi yaşadığı da alınan bilgiler arasında bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu