Bitcoin

Tüm Bitcoin’lerin Yüzde 42’si 2017 Yılından Beri Hareket Etmiyor

Coin Metrics verilerine göre tüm Bitcoin'lerin %42'si 2017 yılından beri hareket etmedi.

2017 yılında rekor kırılmasının hemen ardından yatırımcılar arsa, tarla, bağ, bahçe, ev, araba demeden tüm varlıklarını satmak istemiş ve kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamıştı. Bazıları tüm varlıklarını, evini ve arabasını satarak Bitcoin alırken, bu kimselerin büyük bölümü rekor seviye olan 20.100 dolar civarından yeni yatırımlar yapmıştı. Bu kişiler hemen düşmeye başlayan Bitcoin fiyatından sonra 40 bin dolar olacağı iddiasına inandılar ve bu iddiayı yine kendileri ortaya atmıştı.

Çok sayıda eski kripto para yatırımcısı 2017 Aralık ayında rekor kıran Bitcoin’e rağmen bazı yatırımcılar yine de satış yapmadılar ve 2017 Aralık ayında bu seviyeler daha fazla arttı.

Çok fazla satış olan 2017 Aralık 15’inde bazı yatırımcılar 40 bin dolar olabileceği düşüncesi ile 3000 doların altından aldıkları Bitcoin varlıklarını satmadılar.

%42’lik pişmanlık

%42 oranında yatırımcıların 2017 yılından beri varlıklarına dokunmadığını gösteren Coin Metrics ise bu konuda yatırımcıların varlıklarının büyük oranda hareketsiz kaldığını açıkladı.

Bazı kimseler bu durumun ardında zarar etmelerini sebep gösterirken, bazıları ise yeniden 20 bin dolar beklentisi veya 100 bin dolar beklentisi olduğunu ifade ettiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu