binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTüm Kripto Para Piyasası Bitcoin'de Halving'e Odaklanmışken, Başka Bir Altcoinin Halving'ine Saatler...

Tüm Kripto Para Piyasası Bitcoin’de Halving’e Odaklanmışken, Başka Bir Altcoinin Halving’ine Saatler Kaldı!

Kripto para piyasası tüm odağını Bitcoin yarılanmasına yönlendirse de, saatler içerisinde bir altcoin daha yarılanma yaşayacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2017’de ihtilaflı bir Bitcoin fork’u olarak ortaya çıkan kripto para Bitcoin Cash (BCH), neredeyse üç yılın en yüksek fiyatına yükselirken ses getiriyor. CoinGecko’nun verilerine göre coin, geçtiğimiz hafta içinde yaklaşık %28 ve son 30 gün içinde %43’lük önemli bir artış yaşadı.

BCH gün içinde 600 doların hemen üstünden yaklaşık 697 dolarlık bir günlük zirveye yükseldi ve ardından şu anki fiyatı olan 641 dolara geriledi. Bu yüksek fiyat, Kasım 2021’den bu yana BCH için en yüksek fiyat noktasını temsil etse de, Aralık 2017’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 3.786 doların hala önemli ölçüde altında.

BCH’nin fiyatındaki son artış iki ana faktöre bağlanıyor.

İlk olarak, sadece iki gün içinde gerçekleşmesi planlanan yaklaşan Bitcoin Cash yarılanmasını çevreleyen beklenti, yükseliş hissine katkıda bulundu. Madencilik blok ödüllerini %50 oranında azaltan yarılanma olayının enflasyonu yavaşlatması ve coin’in nadirliğini artırması bekleniyor. Tarihsel olarak bu tür olaylar, Bitcoin’in (BTC) yarılanma sonrası performansının da gösterdiği gibi, önemli fiyat artışlarına yol açıyor.

İlgili Haber  Tanınmış Analist Bitcoin ve Ethereum'u Değerlendirdi, En "Acımasız" Senaryoyu Açıkladı! "Büyük Düzeltmeye Neden Olur"

Bitcoin’in kendi yarılanması 19 Nisan’da gerçekleşecek. Hem BTC hem de BCH’nin yarılanma tarihleri aynı blok yüksekliğine ayarlı, ancak madencilik algoritmasındaki bir değişiklik BCH’nin madencilik oranını artırarak farklı bir yarılanma tarihine neden oldu. Şu anda BCH’nin 3 Nisan’da, Bitcoin Satoshi Vision’ın (BSV) 8 Eylül’de ve Bitcoin Gold’un (BTG) 23 Nisan’da yarılanma yaşaması bekleniyor.

BCH yarılanması 3 Nisan’da Türkiye saati ile 10:27 civarında gerçekleşmesi bekleniyor. Bununla birlikte Bitcoin yarılanması ise tahminen 19 Nisan TSİ 01:30 civarında yaşanacak.

İkinci olarak, BCH, Bitcoin Cash ve Bitcoin’in arkasındaki felsefe hakkında tartışmaları yeniden alevlendiren ve şu anda BCH alanında önde gelen bir figür olan Roger Ver’in bir kitabının yayınlanmasının ardından ilgi odağı haline geldi. Blockstream CEO’su Adam Back’in Ver’i BCH’yi terk edip Bitcoin’e katılmaya davet etmesi, o zamandan beri reddedilmiş olsa da, tartışmayı alevlendirebilir ve potansiyel olarak BCH’yi yeni gelenlere tanıtabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail