AnalizBitcoinHaberler

Türk Analistler Bitcoin’deki Düşüşü Değerlendirdi! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin'de son durum ne?

Bitcoin, ABD’de enflasyon verilerinin açıklanacağı haftaya satıcılı başlarken fiyatın yeniden 40.000$ seviyelerine yaklaşması yatırımcıları tedirgin etti.

İlgili Haber
ABD'den Gelecek Bu Veri Öncesi Bitcoin'de Satışlar Arttı!

Son düşüşle birlikte paylaşım yapan bazı analistler beklentilerini ve kendi hamlelerini paylaştı.

“Düşen Bıçağı Tutmayacağım”

Düşen bıçağı tutmayacağını ifade eden Crypto Kemal lakaplı Kemal Hiçyılmaz dönüş sinyali gelene kadar işlem açmayacağını ifade etti.

“Düşmeye bu kadar istekli bir bitcoin varken dip tutturmaya çalışmak riskli, dönüş sinyali almadan yeni pozisyon açmayacağım büyük düşüş olursa spota ekleme yaparım dönüş gelirse güzel fiyat hareketlerine long açarım.”

“Haftaya Yükseliş Bekliyorum”

Şimdiye kadar satın aldığı ürünleri satmadığını ve portföyünde tutmaya devam ettiğini ifade eden Erhan Ünal ise yeniden eski yükseliş günlerine dönmemiz için öncelikle 48.000$ seviyesine ulaşmamız gerektiğini ifade etti.

“Bitcoin 48.000$ seviyesini aşamadığı için baskılanmaya devam ediyor.

En yakın Major destek seviyesi 40.625$. Bu hafta değil bir sonraki hafta yeniden 48.000$ seviyesinin test edilmesini bekliyorum. Piyasa koşulları sıkıcı. Yatırımlarımızı tutmaya devam ediyoruz.

48.000$ Sonrası hem BTC hem Altlarda genel bir yükseliş trendi göreceğimiz bir dönem başlayacak. Altlarda yeni alım ve güvenli bölge arayanlar 48.000$ BTC fiyatının üstünü takip edebilir.”

“Bitcoin’in Bu Alanda Tutunacağını Bekliyorum”

Bitcoin’deki son durumu değerlendiren Selcoin lakablı Selçuk Ergin ise Bitcoin’de 40500$ ile 41500$ bandının destek işlevi görmesini beklediğini ifade etti.

“Bitcoin güzel bir destek alanında ve burada tutunmasını bekliyorum. 3-4 günde sert bir gevşeme yaşandı. Burada tutunmasını beklememin nedenlerinden birisi yarın açıklanacak olan ABD enflasyon verileri.

Bu verilerin altın ve kripto para piyasalarına pozitif etki etmesini ve yukarı yönlü hareketler getirmesini bekliyorum. Tabii bu benim şahsi öngörüm.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu