Haberler

“Türk Bankalarının Kazancı Yasaklar Süresince Azalacak!”

Türkiye'de sokağa çıkma yasakları başladı. ATM'ler duruyor ancak kullanılamıyor!

Türkiye’de Cumartesi (bugün) 20.00’da başlayan yasak yarın sabah saat 10.00’a kadar devam edecek. Çok sayıda vatandaş 12 saat boyunca ATM’leri kullanamayacak ve ATM’lerden para göndermek isteyen vatandaşlar para transfer edemeyecek, para çekmek isteyen vatandaşlar yine para çekemeyecek.

Bazı Türk kripto para birimi yatırımcıları para transfer etmek için beklemek yerine Bitcoin kullanarak para transfer ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini belirtirken, bankaların karlılık oranlarında çok büyük miktarda olmasa da ATM’lerin 12 saat boyunca kullanılamayacak olması gelir kaybına yol açacak.

Türk bankaların karlılık oranlarının ne kadar düzeyde etkileneceği bilinmezken, ATM’ye para yükleyip internetten ürün almak isteyen bazı vatandaşlar ise bunu yapamadıklarından bir miktar kripto para satıp kartlarına aktarım yaptıklarını ve bu sayede ürün satın alabildiklerini belirttiler.

Özellikle pandemiden sonra nakit para kullanımının azalması ve temassız ödemelerin yaygınlaşarak internetten yapılan alışveriş sayısının patlama yaşaması, her geçen gün kripto paralara olan ilgiyi ve talebi de arttırıyor. Bu dönemde karlılıkları düşen bankaların da hızlı bir şekilde kripto para ve Blockchain sistemlerine adapte olacağı iddia edilen konular arasında.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu