Kripto HaberleriHaberlerTürk halkı kripto paralar konusunda en bilgili halk

Türk halkı kripto paralar konusunda en bilgili halk

Takip et

Türk halkının Ortadoğu ve Avrupa’nın bir kesiminde en fazla bilgi sahibi halk olduğunu incelediğimiz veriler ışığında ortaya çıkarmış durumdayız. Kripto paralar konusunda yapılan araştırmalara baktığımız zaman Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yatırımı olan insan sayısının son derece az iken, 54 milyon civarında yetişkin insanın yaşadığı Türkiye’de bu oran çok daha fazla yüksek. Nüfusu dolayısı ile bölgesel olmasının ötesinde dünyanın en büyük nüfusa sahip ilk sırada yer alan ülkelerinden birisi olan Türkiye’nin halk açısından kripto paralar ile bu kadar fazla bilgi sahibi olması ise etkisini arttırıcı bir konu olarak değerlendiriliyor.

Avrupa’da en az 3 kişiden 1 tanesi Bitcoin‘i biliyor

Özel şirketlerce yapılan araştırmaları derlediğimiz zaman karşımıza çıkan sonuç AB üyesi ülkelerde ”Bitcoin nedir?” diye sorulduğunda her 3 kişiden en az 1 tanesi bunun yanıtını doğru olarak verebilir iken, Türkiye’de bu oran her 3 kişiden 2 tanesine kadar ilerlemiş durumda.

*Sonuçlar tüm Türkiye genelinde ortaya çıkmış olan sonuçlar değildir.

**Bölgesel olarak Türk halkının en fazla kripto paralar konusunda bilgi sahibi olduğuna dair ülke içi resmi veya özel bir araştırma yapılmamıştır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları