Kripto HaberleriBorsaTürk Kripto Para Borsalarına Güven Azalıyor Mu? - Fiyat Değişimlerinde Sistem Çökmeleri...

Türk Kripto Para Borsalarına Güven Azalıyor Mu? – Fiyat Değişimlerinde Sistem Çökmeleri Tesadüf Mü?

Takip et

Son zamanlarda tüm kripto para borsalarına güven azalmış gibi görünüyor. Öyle ki son birkaç aylık dilimde fiyatların sert bir şekilde yükseliş ve düşüş yaşadığı durumlarda birçok borsanın çöktüğünü dikkatlerden kaçmıyor. En son BTC 20 bin dolar seviyelerini gördüğü sırada yoğunluktan dolayı ciddi sıkıntılar yaşayan borsaların gelinen 2 yıllık süreçte hala yetersiz olduğu bu son zamanlarda yaşananlar ile anlaşılmış oldu.

Türk kripto para borsalarının ise özellikle yabancı ve güvenilir borsaların Türk lirası desteğini sunması sebebiyle zor günler yaşadığı malum. Bu zorlukların önüne bir takım komisyon indirimleri yaparak geçmeye çalışan Türk borsaları bu sefer de altyapı yetersizliklerinden dolayı sıkıntılar çekiyor. Özellikle en son ki sert düşüşte Türkiye’nin en büyük borsalarının sistemsel problemler yaşadığı görülüyor. Birçok yatırımcı saatlerce yatırımlarına erişemediği borsalara tepkilerini bildirirken, varlıklarını yabancı borsalara taşıyacaklarını ifade ediyorlar.

Peki Erişim Problemleri Yoğunluktan Mı?

Erişim problemlerinin ilk sebebi her ne kadar yoğunluk olarak gösterilse de, birçok borsanın sert düşüşlerde veya yükselişlerde fiyattaki hareketliliği önlemek için bilinçli olarak kapatıldığı iddia ediliyor.

İlgili Haber
Bitcoin Fiyatı BitMEX Sayesinde Mi Çöküşten Kurtuldu?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları