Altcoin

Türk Sanatçının NFT’si, 92 Milyon Dolara Satıldı!

Murat Pak, rekora doymuyor!

NFT’ler son dönemde kesinlikle hayatımızda yer edinmeye başladı ve Murat Pak bu konuda en önemli isimlerden birisi konumunda. Pak, NFT sektörünün markalarından birisi haline geldi ve daha önce yaptığı yüz milyonlarca dolarlık NFT satışlarına şimdi yenisini ekledi.

Murat Pak’tan Yeni Rekor

Tokenleştirilmiş eserlerinden 1 milyon doların üzerinde gelir elde eden ilk kripto para odaklı sanatçı olarak da tarihe geçen Pak, son eseri “Merge”i rekor fiyata sattı. Nifty Gateway üzerinden yapılan Merge satışı aslında diğerlerinden bir konuda ayrılıyor. Alıcılar aslında gerçek Ethereum ağı tabanlı NFT almadı. Alıcılar bunun yerine ileride oluşturulacak olan koleksiyon için ödeme yaptı. Söz konusu token satışı sonrasında farklı NFT koleksiyonlarının piyasaya sürüleceği belirtiliyor ve aslında bütün heyecan buna yönelik.

Toplamda 28.984 kullanıcının bu kolektif NFT satışına katıldığı ve 91,9 milyon doların toplandığı aktarılıyor. İki gün süren token satışında toplam 266.444 tokenin satıldığı belirtilmekte. En çok bakiyeye sahip olan cüzdanın ise 8.695 token aldığı görülüyor.

Pak’ın daha önceki NFT’lerini elinde tutanlar satışa öncelikli erişim elde etti ve tokenlerin fiyatı 299 dolar olarak belirlendi. Diğer katılımcılar ise token başına 400 dolar ödemek zorunda kaldı ve bu her 6 saatte 25 dolar arttı. Son tokenin fiyatı ise 575 dolar oldu.

Pak’ın bu satışı kesinlikle kendisini yaşayan en değerli sanatçı yapmaya yetiyor. Bu konuda ilk sırada daha önce Beeple yer almaktaydı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu