binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinTürk Yatırım Bankası'ndan Kripto Para Hamlesi!

Türk Yatırım Bankası’ndan Kripto Para Hamlesi!

Türk yatırım bankası Misyon Bank'tan kripto para hamlesi geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Bu noktada pek çok insan kripto paralara yatırım yaparken ülkemizin kurumları da kripto para sektörüne adım atıyor.

Bu noktada son haber yerli yatırım bankası Misyon Bank‘tan geldi.

Accesswire’da paylaşılan duyuruya göre Yerli yatırım bankası Misyon Bank, İsviçre merkezli kripto şirketi Taurus ile ortaklık kurdu.

Bu ortaklıkla kripto para sektörüne adım atan Misyon Bank, bu ortaklığın bir parçası olarak dijital varlık saklama ve tokenizasyon hizmetleri oluşturmak için Taurus’un teknolojisinden yararlanacak.

“Türkiye’nin yeni ekonomiye yönelik yatırım bankası Misyon Bank Avrupa’nın lider saklama ve tokenizasyon teknolojisi sağlayıcısı Taurus ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Düzenleyici izinler bekleyen Misyon Bank, kripto para birimleri, tokenize edilmiş varlıklar ve dijital para birimleri gibi dijital varlıkların güvenli bir şekilde depolanması için Taurus-PROTECT™’i kullanacak.”

Misyon Bank CEO’su Dr. Önder Halisdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’yi bölgesinin İsviçre’si yapma vizyonumuzla önemli bir adım attık. Bu işbirliğiyle Türk varlıkları tokenizasyon yoluyla dünya çapındaki yatırımcıların erişimine açılacak.

Yurt içi ve bölgesel varlıklar Türkiye sınırları içerisinde korunarak Türkiye’nin bölgesel bir yatırım üssü haline getirilmesi, Taurus ile iş birliğimiz yüzde yüz iştirakimiz MisyonTech aracılığıyla yapılandırıldı, ayrıca Misyon Bank yüksek katma değerli ve kapsayıcı yerel saklama çözümleri sunacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi ve KPMG’nin katkılarıyla tasarlanan kripto paralara yönelik yerel düzenleyici çerçevenin tamamlanmasıyla birlikte, çalışmalarımız Türkiye’yi saklama hizmetleri ve tokenizasyon konusunda bölgesinde bir mükemmeliyet ve cazibe merkezi haline getirecek.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail